Toivon kaikille teille onnea rakkaudessa

coldplay&auckland

jotka täällä aidosti kaipaatte ja rohkeasti etsitte rakkautta.

Sen ajan mitä olin täällä palstalla, kaipasin aidosti naista jota rakastin.
Yritin aika epätoivoisestikin saada keskustelu yhteyttä häneen täällä heiluen puolelta toiselle pienessä nousuhumalassa selvinpäin vaikka nyt jälkeenpäin jouduinkin myöntämään itselleni ettei hän täällä ole ollut varmaankaan.

Joku jotain vihjaili ja tai sit kaikki oli vaan omaa kuvitelmaa. Se ehkä kaikkein järkevin selitys kuitenkin, oma pää kun on sisältöineen mitä on =)
Ja palstallahan mikään ei ole satavarmaa se on huomattu vaikka välillä tuntuikin siltä että satavarmasti tunnistan hänet täältä. Loppupäätelmän tein että joku joka oikeasti tuntee hänet tunnisti minut ja siksi veteli mua perässään miten tahtoi. Varmaan sai hyvät naurut kun seuraan niin uskollisesti vaikka kuinka heikoille jäille kun hänestä on kyse =)

Jälkeenpäin ajateltuna kaikki viestit voi ihan yhtä hyvin olla vaan yhteensattumaa ja trolleja myöskin.
Jos tällaisessa anonyymi viidakossa kaksi toisiaan kaipaavaa henkilöä törmäisivät tuntuisi se erikoiselta. SIlloin olisi pakko kysyä itseltänikin, uskonko kohtaloon.
Varmasti moni voi törmätä exiinsä tai vastaaviin mutta kaipaavatko he täällä juuri toisiansa onkin ihan toinen juttu.
Joskus kuukausi sitten ajattelin että jos niin kävisi omalle kohdalle täällä palstallta löytyisikin se ikävöimäni ihminen ja hän kaipaisi minua,
niin mulle tuli mieleen siitä juuri se rihannan we found love in a hopeless place laulu kun kelasin koko juttua. Hopeless place sitä tää on. Mut tää on myös paikka joka luo toivoa juuri sinne, missä sitä ei enää ole, tai kipinä on sammumassa. Ja kyllä se niin vaan on ettei savua ilman tulta =)
eikä tulta ilman kipinää. Naiselta jos kysyis, niin tulitikkuja =)

Pyydän anteeksi vielä kaikilta jotka ovat pahoittaneet mielensä kirjoituksistani.
En voi olla enempää pahoillani kun mitä olen. Häpeän.
Olen varmasti loukannut monia epäkypsyyttäni. Yritän kovemmin olla parempi. Ihminen ei välttämättä voi muuttua, mutta jokainen voi parantaa itseään.
Sitä yritän itsekin entistä kovemmin. Se on mun lupaus tälle vuodelle.

Ja jos joku mut tunnisti tai tunnistaa irl jota olen loukannut moukkamaisuuttani täällä niin voi tulla pummiin juotavaa tai vetää vaikka turpaan,
tarjoan kaljat hyvitykseksi tottakai. Turpiinvedosta saa ehkä hyvän mielen mutta ei kaljaa =) sipseillä ja kokiksella sai anaaliseksiä =)
vai miten se vitsi meni =))))
Pitäkäähän porukka patongit Orrella ;)
Tää oli mun vika viesti palstalle enkä vastaile enää kenenkään kommentteihin.
Pitää tehdä tilaa uusille ihmisille palstallekin =)
Tsemppistä kaikille parin laulun siivin,
sekä aika haikein ajatuksin hänelle jota kaipailin.
Niin se elämä vaan menee, kaikkilla asioilla millä on alku, on myös loppu.
Kiitos ja anteeks kaikesta.

http://www.youtube.com/watch?v=db6TI4Vq1dM

http://www.youtube.com/watch?v=clKAdQnwJ7A&ob=av2e

2

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kääretorttua

      Eikö sinun jäähyväiset ollut jo eilen.Vai pitääkö kakkua ja pullaa tarjota läksiäisenä,että uskallat irrottautua palstoilta.

      • poju

        Ainahan hän on jaksanut tsempata muita,mutta ei kait siinä järkeä ole,koska ketään ei voi muuttaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      324
      4243
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2385
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2026
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1521
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      40
      1028
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      136
      986
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      967
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    9. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      901
    10. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    Aihe