Joko sieltä saa kebabia ja pitsaa?
Susikosken kahvio
karjalanpaisti
5794
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
juuust, KUULEMMA sitä ja tätä..... kaverin kaima kerto varmana tietona.. ihan hyviä tyyppejä koko porukka, ei löytyny juu suomalaisia yrittäjiä kun ei työpäivä ollukkaan 8h vaan jotaa muuta. ei siinä rikastumaan varmaan pääse, mutta leivän saa tienattua.
Kaverin kaima :) No kylhän sen tietää et ei 8h riitä. Eipä sitä oikeen taidettu markkinoida, yleisesti minä kuulin kans sen vuokraus mahdollisuudesta (kaverin kaimalta) Business pojan nimissä ja varmaan starttiraha paketti myönnetty sille et motivaatio löytyy ainakin tukikauden loppuun ja sit se voidaan siirtää ,perheen sisällä (serkun kaiman),muun nimiin ja olkaappa tarkkana niitten kassaan lyömisten kanssa maksaa kortilla niin ei pysty myyntiä pimittää.
starttirahan saa kyllä kaikki jotka hakevat ja voi myös "suomalaiset" siirrellä perheen sisällä yrittäjyyttä, puhumattakaan kassan ohi lyömisestä.. sen me suomalaisetkin osaamme.. ja nythän sinne nimenomaan tulee korttipääte, mitä ei edellisillä ollut. kannattais joskus käydä, kiva paikka ja kivat ihmiset :)
Juu-ei
Jos tää on nyt mennyt tähän että Suskoskelle on perustettu pitseeria tähän meidän suosittuun taukopaikkaan niin minä ainakin äänestän jaloillani ja juon kahvini jossain muualla !
no ei siel mikää oo muuttunu.. Pizzeria on huhupuheita! T:vakiasiakas