Suomen puolesta

Soini äsken FST:llä esitti, että presidentin tulee toimia Suomen ja suomalaisten etujen puolesta. Eipä ollut yllätys, että Biaudet suurisanaisesti alkoi moista ajatusta lyttäämään. Onhan se niin, että suru ei rinnasta itseään suomalaiseen, vaan johonkin muuhun.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Katselin vähän alkupuolta ja huomasin, kuinka lähes kaikki muut ehdokkaat hyökkäsivät Soinia vastaan.

Tuli sellainen kuva, että Soini olisi pääehdokas eikä Niinistö! Sauli tietysti oli tyytyväinen kun sai olla rauhassa.

Tätä se aina merkitsee, kun pakkoruotsituksen vastustaja menee surumediaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


galsten kirjoitti:

Soini äsken FST:llä esitti, että presidentin tulee toimia Suomen ja suomalaisten etujen puolesta. Eipä ollut yllätys, että Biaudet suurisanaisesti alkoi moista ajatusta lyttäämään. Onhan se niin, että suru ei rinnasta itseään suomalaiseen, vaan johonkin muuhun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu