Lipposen suorastaan häpeällinen 3-4 % kannatus on saanut hänen kannattajansa suunniltaan. (Esim. Arja Alho). Tuskaa ja häpeää lisää Väyrysen jatkuva nousu.
http://www.iltalehti.fi/presidentinvaalit/2012011115058783_pd.shtml
Demarivaikuttajat paniikissa
12
<50
Vastaukset
- Uusi-ukki, se homo.
Samoin junkkeri heitti pyyhkeen kehään.
Ei örisevästä putki-paavosta ole pressaksi. Näin on näreet????- ernesto-rafael
Myös me kana-auliksen kanssa, vaikka olemmekin homoja tulemme Väyrysen rinkiin. Örähdelkööt Lipponen ja Ihalainen keskenään. Hyvä Ukki, että sinäkin honasit.
- Otsikossa hymiö:))
Onko tämä "hoopo-kapu" sama tyyppi, mikä kätkeytyy vaari-valpas ym. kapteenina itseään pitävän vanhuksen nikkeihin?.
Itse epäilen, sillä tämän hoopo-kapun teksti on paljon sujuvampaa ja asiapitoisempaa.- Kyllä se on
itse homppe-vaari.
- Näin on näreet????
"Hoopo kapu" on kapin vastakohta viisas ja kouluja käynyt kunnon heppu.
- Osmium 76
Samoin olen minäkin hunttaillut.
- Totuus ei muuksi muu
Tiedoksi demareille. Nykyisin on aika hyviä lääkkeitä paniikkihäiriöön. Toisaalta myös kunnon känni vie ahdistavat ajtukset hetkeksi pois mielestä.
Totuutta eli sitä, että puolueellanne ei ole kannatusta ei voi muuttaa mikään. - HYVÄ NÄIN
KUKA NYT VOISI.....
..haluta presidentin paikalle henkilöä, jonka öykkärimäisyys tuli kaikille tutuksi pääministerinä ollessaan. .
Pääministeri Lipposen hallituksen talousoppi oli se, että suurituloisille tuntuvia verohelpotuksia, optioita laaja-alaisen palkitsemis järjestelmän muodossa johtavassa oleville ja vastaavasti kaikki tämä rahoitettiin kuristamalla pienituloisten asemaa kymmenien miljardien leikkauslistoilla.Lipponen on NAHKURIN ORSILLA ja siellä pysyköön
Kertoo karua kieltä puolueen alennustilasta, kun se taipui keskusteluitta Lipposen vaatimukseen päästä puolueen ehdokkaaksi näihin vaaleihin.- Iso, komea hetero
Mielitollo, Känä-Axel, Tappi-Kapi, Pökkelö-Ukkeli, Ryshä-ernesto, nämät punatollot äänestävät örinä-Lipposta. Hoh, hoh, hoooooooooooooooooooo
- roiwa
tämä avaus ja itselleen kaikki vastaukset kertoo hyvin paljon surkean sonnikilikallen hullun elämästä.tyypillinen esimerkki,kun suljetaan mt-laitokset ja hullu päästetään avohoitoon.
Demarit ovat heittäneet jo pyyhkeen kehään Lipposen presidenttiyden ja toiselle kierroksellekin pääsyn osalta. Heille on nyt tärkeintä saada edes työväenliikkeen vanhat veteraanit äänestämään Lipposta, mikä pelastaisi puolueen täydelliseltä nöyryytykseltä. Siksi tällä viikolla vaaliaseiksi otettiin työväenliikkeen perinteiset veropoliittiset linjaukset, vaikka SDP voisi ilahduttaa kansaa niillä paremmin hallituksesta käsin.
Väyrysen kannattajien näkökulmasta tempussa on myönteisiäkin puolia. Väyrysen mahdollisuudet toiselle kierrokselle paranevat, mikäli demarit eivät kovin suurin joukoin innostu karkaamaan Haaviston taakse.- Paavon aika on ohi
Demaritemppuja ei todellakaan kannata kuunnella, sillä ne vievät kansan perikatoon.
Paavo Lipposesta ei todellakaan tule tasavallan presidenttiä, ei pääse finaaliin eikä kansa hurraa hänelle. Paavolle osoitetaan ulko-oven suunta ja tulevaisuuden kuviot lienevät koti-isän roolin, kirjoitustöiden ja konsulttihommien vaiheilla. Tämä lienee aika lähellä totuutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1121814Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101754Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1121728Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541434Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341380Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii483998Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50955Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115903Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237894Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347858