Tänään illalla tulee 16 päivää täyteen totaallista selibaattia. Ajattelin vaan kokoeilla miten pitkään jaksaa olla selibaatissa ja kuinka "rankkaa" se on. Ei vielä ole ollu kovin rankkaa kun pysyy poissa houkutuksista ja sinkkuna ei ole ollu tarvetta vastakkaisen sukupuolen osalta hoitaa heitä. Saa nähdä millon loppuu, ei vielä ole käynyt liian suureksi houkutukset. Suurimmat energiat saan purettua liikunta harrastuksiin.
Testimielessä kokeilu
5
534
Vastaukset
- lallatilaaaa
Mä oon ollu jo 21 päivää selibaatissa, hähää :D Vaikeetahan se on ku miehen kans elää, mut toisaalta iteppähän pihtaa. Mä en ole edes masturboinu. Alussa se oli rankempaa, mutta kaikkeen tottuu. Tosin näyttäs siltä että mies taitaa haluta seksiä nyt viikonloppuna.. mut oon ilkee ja annan samalla mitalla takasi, valittelen vatsakipua tai väsymystä tai jotakin.
Päivät tällä hetkellä selibaatissa ja masturboimatta 19. Tiiä setten onko tästä jotain hyötyä tai järkeä. Kaikkeen tosiaan tottuu tietyn ajan päästä kunhan pysyy poissa houkutuksista niin ei lipsahda. En sitten tiiä onko naisen ja miehen selibaatissa eroa, kait aika saman laisia lopulta.
Viime maanantaina loppu masturboimattomuus. Päiviä mesturboimatta kerty 28, ois pitempäänkin pystynyt olemaan.
- hippahoppa
no nyt kun olit melkein kuukauden kuivilla niin mitä se vaikutti suhun? jotain vaikutuksia fyysisesti/henkisesti?
ja mikä sun pohjimmainen motivaatio koko tuohon kokeiluun oli? tääkin on taas asia joka on mulle outo.
Aika vähäsiä vaikutuksia fyysisesti ja henkisesti. Pysy aikuisviihteestä suurilta osin erossa niin ei ollu vaikeuksia. Kokeilin että onko mulla "selkärankaa" olla masturboimatta, varsinaista syytä ei ollu tolle. En ole tekemässä vähään aikaan kyseista tempausta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 144383
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831662Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2641498Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä731475Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2401359Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121140Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1341090Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041079- 931034
Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi651003