Ollaan tulossa ensi viikolla Turkuun ja nyt tarttis saada suosituksia hyvistä ruokapaikoista. Myös vinkkejä hyvistä biletyspaikoista otetaan vastaan. Kiitos!
Turun ravintolat ja menopaikat
matkailija
56733
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Svarte Rudolf on erittäin hyvä ruokamesta.
Seisova pöytä on todella taidolla kerätty.
On kalaa ja lihaa mukavassa suhteessa. Ja vielä sekin, että ruokaileminen siellä ei ole suhteettoman kallista.
Svarte on todella kallis paikka! Pitkien miesten kannattaa varoa vessoja kun käytävät on todella matalat!!!
Enkeliravintola, Dennis, Kuningaskebab, Ribs ja Pinella, Svarte Rudolf, Herman, Dragon Palace, Amarillo (ehkä vähän oon sen ruokiin jo kyllästyny...)
Paras buffetti on kyllä Naantalin Merisalissa, siis illallisbuffet..ahhh!!!
Iltaisin tykkään istua Blankossa, jokilaivoissa, Apteekissa ja Koulun pihalla.
Kantsii käydä Blankossa, joka on äänestetty Suomen siisteimmäksi (=cool, tosin on siellä siistiäkin, siis ei likaista:) ravintolaksi. Blankossa voi myös bilettää.
jos italialainen ruoka maistuu, niin suosittelen hämeenkadulla olevaa trattoria romanaa. edullinen, mutta ei todellakaan mikään rosso. kannattaa varata viikonloppusin pöytä jos haluu varmistaa paikat, ravintola on pieni.