Paitsi alaikäiset. Silti 14 ääntä Paavolla.
Koko perhe äänesti Väyrystä
5
50
Vastaukset
- paha moka
Mutta eikö uskossa olevan olisi kannattanut äänestää Soinia tai Saria, Väyrynen ei edes luvannut toivottaa Jumalan siunausta jos valitaan pressaksi.
- Väyrysessä on ryhtiä
Väyrysen usko on nöyrää, hiljaista ja henkilökohtaista. Ei sitä politiikkaan pidä sekoittaa. Suomen kansa suhtautuu epäillen niihin jotka ratsastavat omalla vakaumuksellaan. Väyrysestä tulee koko kansan presidentti, myös uskonnottomien.
Jumalan siunauksen toivottaminen ei kuulu suomalaisten uskovien valtaenemmistön eli luterilaisten kulttuuriin. Toivotusta käytetään lähinnä Yhdysvalloissa, jossa kristinuskon pääsuuntina ovat karismaattiset vapaat suunnat ja katolilaisuus. Ei olekaan sattumaa, että toivotuksen ottaisivat Suomessa käyttöön juuri helluntailainen Essayah ja katolilainen Soini.
- koko suku
Selvä provo. Me pantiin paremmaksi kun suku, viisi sisarusta ja aikuiset lapset puolisoineen, äänestämme Niinistöä.Yhteensä 30 henkilöä ..
- eiökyrikkaita.
Tekö olette lestaatiolaisia, täällä ollaan tavallisia pulliaisia, ei jaotella ihmisiä,Paavo arvostaa kaikkia onneksi, ei me kuuluta rahakkaisiin Niinistön porukkaan. kiva kun on köyhemmillekin ehdokkaita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1151840Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101763Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1131754Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2551437Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341382Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4861008Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50960Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115907Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237901Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347861