missien rumuudesta

laadunvalvoja

Katsoin iltasanomista tämän vuoden missi-ehdokkaat.Pari nättiäkin tyttöä oli kelpuutettu mukaan,mutta yksikään ei yltänyt kauneuteen asti.En tarkoita,että pitäisi olla silikoni-rintoja tai muunlaista esim kasvojen käsittelyä.Mehän olemme kuitenkin Suomessa ja täälä on vain luomumissejä.Tosin rumia sellaisia.Stailaus on jäänyt pahasti ontumaan tai sitte on ammattitaidottomia ihmisiä työssä.Missä on kauniit tytöt vai ovatko he niin viisaita,etteivät mene tuollaisiin kilpailuihin.Numerolla 10 kilpaileva tyttö näyttää siltä,että oksentaisi kasan hampaita just nyt rinnuksilleen.Haluaisin nähdä oikeasti luonnonkauniita naisia kilpailemassa.Itse olen jo keski-ikäinen enkä ole koskaan kaunis ollutkaan,mutta ihailen kauniita ihmisiä.

7

490

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllästynyt!!

      Todellakin näyttää stailaus ja kuvaukset pettäneen! Varmasti sais parempaakin jälkeä aikaan,jos ois ammattilaiset asialla. Tai sitten tytöt vaan on tavallisen näköisiä,mutta valitettavaa on se,että tytöistä osa on itsekkäitä ihmisiä. Surullista että se "ken on heistä kaikkein kaunein,ken on heistä herttaisin." ei todellakaan enää sovi nykyään missikisoihin...lopettaisivat koko kisat.

    • vinomikävino

      juu kaikki jotenkin vinonaamoja tai naapurin blondityttöjä (3 ihan saman näköistä vielä)
      ykkönen on ainoo missin näköinen !

    • kiero

      Silmät näyttäis harittavan silläki!

    • KauNis Mnä

      Missikisoissa on nykyisin vaan kaks naistyyppiä: tusinablondit ja solariumpelle-brunetet. Valitte sit niistä..

    • lolled

      ja miten keltaiset hampaat koko rpoikalla (1 lukuunottamatta)

    • -ei näin-

      Ilmeisesti ne oikeesti kauniit naiset tosiaan ovat sen verran fiksuja etteivät tuollaiseen pelleily kisaan lähde mukaan. Kisaan hakee vaan ne julkisuuden kipeet tyrkyt.

    • Miss miss

      Joo aika kova taso finaalissa. Kauppareissulta löytyy kymmenen kauniimpaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      186
      3407
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      104
      2605
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      8
      2499
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      57
      2442
    5. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      94
      2361
    6. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      8
      2074
    7. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      0
      1800
    8. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      40
      1770
    9. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      33
      1648
    10. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      84
      1398
    Aihe