Verkkokauppojen hinnat yllättää

Osaisiko joku kommentoida miten on mahdollista, että saman(?) tuotteen hintaerot ovat satoja prosentteja (tässä kello)?
Siis onko "asiallista" syytä.
("Asiallisella" tarkoitan esim. että kalliimassa kellossa on jokin pikkuosa hopeaa tms. vaikka tuotekoodi on sama.)


Esimerkin Tag Heuer kello

http://www.tagheuerwatchshop.com/Tag-Heuer-Formula-1-Chronograph-Mens-Watch-CAH101B.BA0860-p-199.html

http://www.amazon.com/Heuer-Formula-Chronograph-Watch-CAH101B-BA0860/dp/B003YCIPS0

(Suomessa on tietysti "Suomi hinnat" eli kalleimman ulkomaisen tuotteen hinta dollareissa on sama kuin Suomen hinta euroissa- mutta noiden ulkomaisten erot?)

Suomessa Tag-Heuer-Formula-1-Chronograph-CAH101B.BA0860:
http://www.laatukellot.fi/tag-heuer-formula-1-silver-dial-p-7311.html )

1

377

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • it's a fake

      Katsoin mielenkiinnosta tämän nettikaupan joka myy alle 300 taalan yli tonnin kelloa. Feikkikelloja kaikki, kopioita ja liike rekisteröity johonkin johon Tag Heuerin lakimiehillä ei pääsyä. Ei mitään yhteystietoja.

      eli, älä tilaa. Jos haluat feikin tilaa vaikka eBaysta tai joltain kiina saitilta niin saat varmaan muutamalla kympillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      213
      1732
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      141
      1455
    3. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      76
      1283
    4. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      54
      1173
    5. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      74
      1075
    6. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      109
      999
    7. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      55
      970
    8. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      7
      963
    9. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      880
    10. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      82
      850
    Aihe