Niinistön mainonta meni överiksi

tympäseeeeeee

Minusta tuntuu siltä, että kun avaa minkä tahansa median niin siellä Niinistö mainostaa itseään.
Se menee jo niin överiksi, että se kääntyy Niinistöä itseään vastaan, haha.
Tuntuu siltä, että Niinistöstä yritetään tehdä väkisin rahalla presidenttiä.
Vanha sanonta: "väkisin ei tule muuta kuin....", pitää tässäkin tapauksessa paikkansa.
Ja Niinistön omat ajatukset: "olen jo toisella kierroksella", tympäisevät ajattelevaa äänestäjää.
Niinistö osaa antaa itsestään AINA vastenmielisen mielikuvan, kun äly ja huumori puuttuu kokonaan olemuksestaan. Tyhmä on tyhmä.
Mutta se on vaan hyvä, äänet ropisevat muitten ehdokkaiden laariin, jesssss.

32

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EI VAIKEETA VALITA

      JEP, ON TODELLAKIN SILMÄT JA KORVAT TÄYNNÄ YLIMIELISTÄ NIINISTÖÄ.....
      JA KUN ON EHDOKKAANA SELLAISIAKIN, JOTKA OVAT SAMAA MIELTÄ KANSAN KANSSA, NIIN MAINOSTAKOON NIINISTÖ VAAN TURHAAN ITSEÄÄN.....

    • ei natoa

      en osta rahallakaan niinistöä, paketti on mätä sisältä

      • Ei muutu kullaksi

        Ja mainostajat samasta sylttytehtaasta.
        Niinistö on niin huono ehdokas, että jos ei mainostettaisi, ei pärjäisi ollenkaan.
        Nyt saattaa saada muutaman hölmön äänen jotka uskovat mainoksiin.


      • öh, öh, öh, öh

        Muut pärjää ilmankin, Niinistö ei rahankaan avulla.
        Skeida on skeida.


    • tosiaan..

      MInusta Väykky tyrkyttää itseään ja aikonu halliat 12 vuotta... tosi lapsellista... Ja Paavo antaa niin ällön kuvan itsestään, et pitää mennä oitis vessaan yrjölle...

      • pönttölän pöljä?

        Oletko Niinistön kannattaja? No niillähän on huono huumorintaju, aivan kuten Niinistölläkin.
        Pitää olla aivot, jotta ymmärtää huumoria.....


    • Oksettaa jo

      Huomaa, että mainostoimisto on taas pantu Niinistön asialle.
      Mainosväki ei ymmärrä milloin liika on liikaa.

      • luttakuono1

        Mainostoimisto tietää, että käytettävässä 1.3 miljoonaa eliitin rahaa, joka joutaa oikein hyvin kiertoon.


      • vaippoja jenile

        Lisää


    • hullujako ootte?

      pitää aina muistaa, että jos antaa äänensä niinistölle, samalla se ääni menee myös natolle, kansan kyykyttämiselle ja äänestäjän rahat kaiken kukkuraksi kaupan päälle vielä eu-konkurssiin.

      • Erkki-setä

        Kyllähän se niin on että yksinkertaiset johdateltavissa olevat
        juntit äänestävät Niinistön presidentiksi. Tulemme näkemään
        valitun presidentin rajun kannatuksen laskun jo ennen juhannusta.
        Juneille tulee kova vaalikrapula,siitä nautin. Hienoa seurattavaa
        tulee myös olemaan Niinistön uskollisista uskollisimman
        hallelujakuoron eliittimedian muotoilut kun kun presidenttin
        kannatus romahtaa .


    • kokoomus-yle

      joo, se ärsyttää kun niinistö siellä, niinistö täällä.
      ylen kanavat eivät onneksi mainosta vielä.
      ylen uutiset kyllä selvästi on kokoomuslaisen uutispäällikkö atte jääskeläisen takia tätä nykyä "kokoomusuutiset".

    • Päivän selvä homma

      Rahaa on lahjoitettu Niinistön kampanjaan, mutta tietäähän sen mistä ne rahat tulevat.
      Niinistö on ilmoittautunut palkansaajien asemien heikentäjäksi ja kampanja rahat tulevatkin Niinistölle työnantajien järjestöiltä, joiden asiaa Niinistö ajaa.
      Niinistö ei siis todellakaan ole palkansaajien ehdokas, vaan palkansaajat antavat äänensä omalle ehdokkaalleen.

      • meni jo

        Niin, joka ehdokas on saanut rahaa seminaareista, mukia myymällä jne. , ei Niinistö tee tästä poikkeusta. Ikävä vain kun ammattiyhdistys tukee jäsenten rahoilla vasemmiston ehdokkaita. Toki kaikki ehdokkaat tarvitsevat tukirahoja.


    • Kääntyi itseä vasten

      Olet niin oikeassa.
      Kesällä vielä olin aivan varma, että äänestän Niinistöä.
      Nyt se tökkii niin pahasti että huh huh.

      Hänestä todella yritetään leipoa väenvängällä presidenttiä.
      Lelliminen lehdistössä on niin läpinäkyvää, että se vaan meni yli minun oiukeudentajuni.

      Jokaisen kilpailijan pitäisi saada tasa-arvoinen kohtelu lehdistössä, sähköisessä mediassa, poliittisissa blogeissa.

      Mielipidemittauksia mittaava taloustutkimus pitäisi olla riippumaton. Eikä yhden puolueen(kokoomus) omistuksessa. Ymmärrän nämä epäluulot. "ei savua ilman tulta" taloustutkimuksen vaaleja koskevia mielipidemittauksia vastaan.
      Ihmettelen että tällaiset sallitaan demokraattisessa maassa?

    • Miten siihen

      Niinistön mainokseen on onnistuttu ymppäämmään äitiyspakkaukset ja heijastimet? Mitä tekemistä niillä on ulkopolitiikan ja sen johtamisen kanssa?

      • suomalainen osaa

        Jos sun äly ei riitä niitä oma vikasi. Niinistö ylistää suomalaista osaamista ja innovaatioita. Niiden vuoksi meillä on korkea elintaso ja voimme olla ylpeitä .

        En muista oliko radiossa vai tv.s kun joku asiantuntija arvioi noita mainoksia. Kovasti ylisti, että oikeisiin asioihin oli osunut. Nimenomaan asioihin ja asialinjalla. Ei tarvitse heittäytyä pelleksi.


      • Missä arvot, hehe

        Niinistö on alistunut mainospelleksi kun on myynyt äänensä tampooneille ja ties mille krääsälle....


      • Päinvastoin,.
        suomalainen osaa kirjoitti:

        Jos sun äly ei riitä niitä oma vikasi. Niinistö ylistää suomalaista osaamista ja innovaatioita. Niiden vuoksi meillä on korkea elintaso ja voimme olla ylpeitä .

        En muista oliko radiossa vai tv.s kun joku asiantuntija arvioi noita mainoksia. Kovasti ylisti, että oikeisiin asioihin oli osunut. Nimenomaan asioihin ja asialinjalla. Ei tarvitse heittäytyä pelleksi.

        Niinistön mainos jäi raadin mielestä jälkipäähän sekavuutensa takia,liika paljon kuulemma tyhjänpäiväistä liirumlaarumia.


      • peiliin katsomista
        Päinvastoin,. kirjoitti:

        Niinistön mainos jäi raadin mielestä jälkipäähän sekavuutensa takia,liika paljon kuulemma tyhjänpäiväistä liirumlaarumia.

        no jos äly ei riitä ymmärtämään, niin sitten ei. Onko muka parempi mainos nyökyttää uuden vuoden puheessa kameraan jotta kalju vilahtaa tai mainostaa itseään mukiin menevällä ja kuvassa "muki- kuningaspari" ... eikö se ole äänestäjän älyn aliarvioimista ja kohdattu huonommin koulutettuun kansanosaan...


      • sama kaiku

        Sama kaiku on askelten ja natokantojen,, niin Saulilla kuin Paavolla ( väyrynen) joka eniten eri mieltä on nuorin Paavo.


      • narina-niinistö
        Missä arvot, hehe kirjoitti:

        Niinistö on alistunut mainospelleksi kun on myynyt äänensä tampooneille ja ties mille krääsälle....

        ylen kanavilla säästyy.....kunhan ei uutisista välitä


      • luttakuono1
        suomalainen osaa kirjoitti:

        Jos sun äly ei riitä niitä oma vikasi. Niinistö ylistää suomalaista osaamista ja innovaatioita. Niiden vuoksi meillä on korkea elintaso ja voimme olla ylpeitä .

        En muista oliko radiossa vai tv.s kun joku asiantuntija arvioi noita mainoksia. Kovasti ylisti, että oikeisiin asioihin oli osunut. Nimenomaan asioihin ja asialinjalla. Ei tarvitse heittäytyä pelleksi.

        . Niinistö ylistää suomalaista osaamista ja innovaatioita. Niiden vuoksi meillä on korkea elintaso ja voimme olla ylpeitä .

        Korkea elintaso OLI JA MENEE....

        Mitä etua Suomelle osaamisesta on, kun yritykset ja osaaminen niiden mukana on viety halpatyövoiman maihin. Kokoomuslaiset eivät arvosta ihmisyyttä, heillä on vara teettää orjatyötä ja samaan aikaa puhua ihmisoikeuksista Ihmisarvo kuuluu tulevaisuudessa yhä enemmän eliitille - työläiset ovat heidän mukaan vain työntekoa varten.


    • kielletään kokoomus

      Niinistö on maanpetturi, samoin kuin koko puolueensa väki.

      Koko porukka pitäisi kieltää lailla.

      • heikomman polkijat

        Oikeudenmukaisuuskin palaisi maahamme takaisin.......


    • voi hyvää päivää!!

      Ovatpa ala-arvoisia mainoksia. Ei noilla kalasteta yhtään ääntä. Parempi olisi olla hiljaa. Osta öljyntorjuntalaite...heheheh

    • työ ette oo pressa

      Omalla äänellään lukee lapusta mainoksia, haha.
      Nyt tiedetään, tönkkö ei sovi pressaksi ja mainosalakin on väärä.....

    • suorastaan vituttaa

      katsella ja kuunnella niitä

    • Järki hoi

      Niinistön mainosten luku päätyy Niinistöä ja mainostajia vastaan.
      Eipä olisi hääppöinen mainosmies Suomelle.

    • Rahhoo on,ei ajatuks

      Rahhoo on,ei ajatuksia

    • puntolla menee lujaa

      Olipa jännä päivä

    • lapset tekköö

      Halavalla

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      97
      4399
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3273
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2360
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1368
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      999
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      32
      996
    7. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      25
      990
    8. 153
      985
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      914
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      862
    Aihe