http://www.lansi-savo.fi/Uutiset/11925542.html
Mitähän napsahtaa tuomioksi?
Laiton uhkaaja
9
396
Vastaukset
- Ei mitään
Ei mitään.
Tätähän se on tämä meidän yhteiskunnan touhu.
Tuommosille ei seuraa mitään,annas olla ku tavan ihminen nakkipaketin vohkii kaupasta,se on linnareissu.- Hullut kuriin
Hulluuden piikkiin on hyvä kaikki laittaa. Ei mitään tuomiota. Moisiossa ehkä pari - kolme kuukautta ja taas silmät seisoo päässä. Se on kyllä sääli että kaikkia ei edes viedä sinne Moisioon. Siellä ne huutelee ja hilluu vielä vaikka poliisit ja muut yrittäs tehdä mitä tahansa. Laki ei salli.
- Tiedän
Toivottavasti pitkä tuomio. On uhkaillut jo 3 vuotta ko. sossua, todellakin vaarallinen hullu.
- ällöttävää tommoen
todella vaarallinen muillekkin ja vielä hoitoalan ihminen!
- onx henkilöstä
nimeä ja kuvaa??
- Näsä vä
Onko laillisia uhkailijoita? Tiskin toisella puolella?
- Vitalis Vaselin
"Tiskin toisella puolella?" KYLLÄ!
http://fi.wikipedia.org/wiki/Karenssi
Yllä oleva on käytetyin LAILLISEN UHKAILUN muoto.
- näin se on
Ei mitään. Ennen kun tappaa jonkun.
- Taidantietäähänet
hoitoalan ihminen...alkaako etunimi M.llä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1171897Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1181786Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101771Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561446Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341385Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4881026Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50966Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237913Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115911Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347869