Hahaa, nurmeslaiset eivät ole kovinkaan viksuja

Nurmeslaiset eivät näköjään osaa piilottaa tehtaitaan niin hyvin kuin lieksalaiset.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/poliisi-loysi-pontikkatehtaan-nurmeksesta/art-1288441715014.html
4105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei kannata ivata, sillä pontikkatehtaat porisee siellä missä puupalaa ja savu nousee!! Tiiratkaa sauhuja salolta!

Äänestä

On se kumma kun tosiyrittäjiä noin vainotaan.! Työpaikka tosi korvessa vilu kopeloi, ei ruokatunteja ei kesälomia palkalla.! Ainut synti mitä tekeet ovat kilpailijoita ALKOlle. Eli valtion monopolille, joista eräät on jo myyty ulkomalle ettei valtio olisi monopoli, milloin ALKO myydään..? Pontikka hyvin tehtynä on suorastaan terveysvaikutteinen juoma. Ei lisäaineita , ei väriaineita, tehdään puhtaista luonnontuotteista..! Ponulla lähtee, hinkuyskä, kaikenlaiset pöpöt, naisenkaipuukin unohtuu kun juo tarpeeksi, henkesi ei haise, ja kaiken lopuksi krapula on oikea krapula, eikä mikään tekoaineista saatu päänsärky..;-)

Äänestä
  • kuitenki ollu entinen lieksalainen

    Äänestä

Näin pelaa Lieksan ja Nusen yhteistyö mitkä vielä vaalii vanhaa kansallis perinnettä
Korvessa korven tavalla ruista pannuun

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lärppy-severi kirjoitti:

Nurmeslaiset eivät näköjään osaa piilottaa tehtaitaan niin hyvin kuin lieksalaiset.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/poliisi-loysi-pontikkatehtaan-nurmeksesta/art-1288441715014.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu