Ikävää käydä tällä palstalla koska taitaa olla jo noin 90 prosenttia kaikista kirjoituksista huuhaata. Elävä usko taitaa olla melko kaukana täältä, pahoin pelkään...
Ihan huuhaata
10
57
Vastaukset
- seurailija
Näin se on. Turha täällä on yrittääkään puhua tiestä ja matkasta. Tapelkoot keskenään.
- Fered.
Seurilijalle.,. Jospa Aabraham olisi ajatellut samoin , olisiko Herra katsonut
hänen uskoaan vanhurrhskaudeksi. Moni muu ,joka sen jälkeen on ollut
vuorossaan uskomassa ja toimittamassa asioitansa Herran kanssa .
Mooses n,1527-1407eKr. Tai Daavid Kuninkaaana n.1010-971eKr.
Sen jälkeen tuli Salomon 971-931eKr. Hänen vieras maalaiset vaimot toivat
Omia jumalia tullessaan ja saivat aikaan , Oman Jumalan muistamatto
muuden , Niin sanottu Saaban kuninkatar , Faaraotar,Hatsèpsutin/Makeran
Tuli Salomon luo N.958eKr, siitä on kerrottu 1 Kun. 6-10.
On monia muitakin kertomuksia . Joissa on mainittu kuinka on Herraa palveltu
Aikaisemminkin jo oli . Yksi mies 5. Aadmista Hanok/Eenok. Syntyi 4520. ei kuollut vaan kun hän oli kulkenut Julalan kanssa . 365 vuotta Otti JUMALA
hänet elävänä taivaaseen , tastaon kirjoitettu 1 Moos. 5: 21.
- Valio Hunttenberg
Elävä usko on uskonnon tapojen noudattamisen tuomaa ahdistusta, joillekin liikutuksia ja joillekin iloa.
"Jessus pelastaa" jakaa kohta helvettiin menosanomaa ja lippuja toisinkirjoittajille.- Uskosta siis
Elävä usko ei ahdista. Kuollut usko on ikävämpi...
- Valio Hunttenberg
Uskosta siis kirjoitti:
Elävä usko ei ahdista. Kuollut usko on ikävämpi...
Nimim , Uskosta siis!! vastaus,,
Hyvä osasit lukea oikein! Oikea usko ei ahdista, mutta "herätys"liikkeen itsekeksittyjen tapojen noudattaminen saattaa ahdistaa,
-lue (omavanhurskaus)!!
- Jeesus pelastaa
Liput kadotukseen onjo kaikilla valmiina. Vain ne pelastuvat jotka kääntyvät syntisinä Jeesuksen Kristuksen puoleen armoa ja anteeksiantoa pyytäen hänen uhrinsa perusteella. Varma merkki kadotusmatkasta on tämän totuuden torjuminen ja kieltäminen omalsta kohdaltaan.
Jokanen vähänkään asioita seuraava tietää sen, että pelastuvia on todella vähän verrattuna kadotukseen menevien joukkoon.
Valitettavasti!- Ville.
Aamen , mutta noita määriä ei meidämn ole käsketty laskea (pelastuneita)
- su
Kommunismi pelastaa.
Minä vertaan sinua Pohjois-Korealaiseen itsevarmuuteen joka on vain oman kurjuutensa puolustamista, totuuden mukaisuutta vastaan. Kaikki mikä on ympärilläsi on vain huonoa, joka pitää uskotella omille kannattajilleen, ettei tuhoutuisi. Komeutta ulospäin ja kurilla ammutaan rivit suoriksi. Jokainen näkee kuitenkin sen todellisuuden ei voi vai sitä julkistaa.
- su
kerro mikä on elävä usko, ja uskotko uskoon, että uskot uskoon.
Siitä pitää tehdä oikein tutkimus. Tässä aikoinaan tehtiin tutkimus, mistä ihminen herkimmin kuolee. Lautakunta tutki vuoden, ja tuli siihen tulokseen, että kun päähän lyödään niin siitä ihminen kuolee herkimmin.
huuhaata lisääkö vielä?- vILLE.
Missä ? Noin fiksu päätös on tehty ?.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1221945Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1261852Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101789Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561458Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341390Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5041060Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50970Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115914Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347875