oma. Olisi ihanaa saada kiusata sua, kertoa insinöörivitsejä ja antaa sun luulla olevasi se joka määrää kaapin paikan :D
Hei insinööri :)
11
326
Vastaukset
- Linssilude :)
Hei hei, söpöläinen, voisin olla suurin ihailijasi ja ikuistaa sinut jokaiseen rakennelmaan. :) Kaapin paikkoja tarvitaan sitten kaksi.
- huh :DD
onneks en ole insinööri... ne on kaikki niin tumpeloita :D
- 9+15
Ei haittas yhtään, mielelläni kuuntelisin. ;) Piristäs vaan kivasti päivää
- Kannattaa varoa,
sillä meillä insinööreillä on -hyvin vähän- huumoorintajua...
- Hei heinähattu
Ensin on molempien päästävä ulos kaapeistaan. Sitten neuvon miten kaappi nostetaan siihen paikkaan mihin katsot sen parhaiten sopivan. Mun kaapissa on valot ja muukin varustelu hifidelty tasoa. Sujuu odottelu rattoisammin. Nyt vois niitä vitsejä alkaa suoltaa mulla on korvat jo ihan höröllään. Hyvät vitsit on nauru lihaksille poikaa ja saa pojan kuin pojan nuortumaan.
- tässäpä'
Insinööri soittaa hotellin vastaanottotiskille tilatakseen herätyksen. Koska te haluatte tilata herätyksen? portieeri kysyy. - Nyt heti, insinööri vastaa.
- Insinöörin mietelause:
-- Pienet möhläykset teen itse, isompiin tarvitsen tietokoneen.
Vastavalmistunut rakennusinsinööri saapui ensimmäiselle työpaikalleen. Rakennusmestari sanoi että vasara käteen ja tellinkejä naulaamaan. Nuori insinööri totesi että hän on sentään insinööri. Tähän mestari totesi: Tosiaan, minä tulenkin näyttämään miten vasaraa käytetään.
Hyvää viikonloppua insinöörille(ni).
- joskus mun
Loistava ketju kerrankin=)
Ihaninta insinööriä ikävöiden....- Ihanaa 13 perjantai
Heh heh hee! Helpotti. Satuin just käymään uudisrakennuksellani aika sattuma. Hyvin keksitty se vaan et toi ei oo mikään vitsi tää viimonen pläjäys. Aika lailla tohon suuntaan ne on alkumetrit oikeessa elämässä. Se on vaadittava toimenkuvaansa vastaavia tehtäviä. Muutoin jää nakitettavaksi. Kyntensä on näytettävä vaikkei niitä sitten tosimielessä käyttäisikään. Nokkimis järjestys on luonnon laki. Sutta tulee äkkiä ellei valvo laatua ja ole mittailemassa säännöllisesti tuotteiden sopimista ohjearvojen toleransseihin. voi tulla kallis paukku jos joudutaan valmistamaan parin kolmen viallisen takia koko tuhansien yksiköiden satsi uudelleen. Loistavaa päivän jatkoa antaa kiilteiden näkyä sulla on upeet leegot.
- hassunainen
"luulla olevasi se joka määrää kaapin paikan" ;) minä olen valitettavasti se joka määrää kaapin paikan, ei mitään jakoja siitä siis :D
kyllähän tuo jo viimeksikin kultaseni nähtiin
niin ehkä parempi sun ettiä uus insinööri siis vaikka ihan oikee sellanen - insinööri m
Ai niinku näin:
- Mitä yhteistä on insinöörillä ja esinahalla?
- Molemmat siirtyvät syrjään kun miehet alkaa hommiin.
Tai näin:
- Mitä yhteistä on insinöörillä ja tasoristeyksellä?
- Molemmilla on puomit alhaalla ja valot välkkyy mut mitään ei tapahdu.
Ei sillä, itse olen kohta insinööri...- olisitpa mun
teknikko taitaa, insinööri tietää, diplomi-insinööri taitaa tietää.
Oikeasti, suurin osa insinöörivitseistä on niin huonoja, ettei ne naurata. Mutta hän, ketä ajattelen, saa hymyn huulilleni....hänessä on jotain niin hellyyttävän söpöä. Juuri sellaista että tekisi mieli kiusailla ja hassuttaa ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p626087Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "813636Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242761- 212239
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol402185Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621853Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61679Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy85129281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201246- 281185