niin mitä mieltä kertokaa hyviä ja huonoja puolia
KAKSOSET MITÄ MIELTÄ OLETTE KALOISTA
bultsukka
192561
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
no kalat on musta ok! mutta en tiiä ne on jotenkin limasia ja jotkut jopa *pelottavia*..
en tiiä okein ei mun makuun..
jos niinkun syötäväks niin en koska mulla on allergia..
mä tarkotin iha horroskooppiia
Kalat ovat terveellisiä terveydelle varsinkin kohtuullisesti käytettynä...
Kalat,ne hissukat romantikot.Liian tylsää seuraa Kaksosnaisille...
Hitto vie kuule yksi kala mies on minu syömmein vieny vaik on saamaton myötä virtaan uiva sintti jotain siin kuitenki on muut jos järjellä niin ihmees vaida merkkiä jos tosi tarkoituksell on liikentees muut "vesis" kyl ui monenlaista kalaa..
Kalat on epävarmoja päihteiden liikakäyttäjiä. Kalat itkee ja vinkuu eikä saa mitään aikaiseksi.
sittenkin toisinpäin..
Olen naimisissa Kalat- miehen kanssa. Isompia ongelmia ei ole ollut. Jos huonoja puolia, joissain asioissa saamattomuus. Hyviä puolia puoliskossani uskollisuus, rauhallisuus, pitkäpinnaisuus, tietynmoinen jämäkkyys.
ehkä olen jäävi sanomaan :) horoskooppareitten mukaan meidän ei pitäisi tulla toimeen rakkaudessa, mutta väitän toisin :)
Kyllä, minulla on kokemusta kalat-merkkisen rauhallisuudesta ja pitkäpinnaisuudesta. Kyseinen henkilö on ystäväni ja hän kestää minun ailahteluni ja asiasta-, ja joskus paikasta toiseen heilumiseni.
Toisaalta uskaltaisin väittää, että kalat uiskentelee sillä tavalla ihmisten kanssa ja elämän virrassa, että hän on mitä mahtavinta seuraa. Hän ei hermostu herkästi, eikä ole muutenkaan kiivas. Siis tasapainottaa minun kaksosmaisuuttani. Huono puoli onkin sitten se, että kalat on ehkä liiankin hissukka joskus pitkiäkin aikoja.
kalat on rasittavia valittajia, ruikuttaa pienimmästäki asiasta.. eikä muutenkaan mun makuun, ei ne pysy mun menossa mukana..
"kalat on rasittavia valittajia, ruikuttaa pienimmästäki asiasta"
KOKETTU ON!
Ilmeisesti olet kokenut itsesi tyhmemmäksi, kuin kaunis ja viisas kala!! Kalat ymmärtää ja lukee ihmisiä sisältä käsin...Kalat valittaa asiasta! Jotkut eivät vain osaa tehdä muita onnellisiksi.
Kala on unelma kumppani, mutta vaatii miehenkin puolelta työtä suhteen eteen..Sekös vasta onkin kauheaa, ainakin laiskimuksista!;)
Kalamiehet ovat IHANIA!!!
Viime vuosina olen ihastunut vain kalohin, horoskooppia en kysy!
Monenlaisia lajeja on kohdallaeni sattunut! Kokemukseni ovat vain myöteisiä. Vahvoja, päämäärätietoisia, ottavat sen minkä haluavat juuri niin kuin toivonkin, tarvitsen vahvaa vastustajaa rimpuillessani oikuissani!
Hyvää seksiä saa kaloilta.
jepjep!!
...oli kala. Mutta siihen se kalojen kanssa lopahtikin.
oih kalat ovat ihania.... :P siis horoskoopiltaan.... ensirakkauteni oli kala... ´hyvin kiehtova persoona.... aika vaikeasti tavoiteltu.... ainaki minun mieheni oli.... :P
Kolmen kalamiehen kanssa yrittäneenä voin kertoa että ei onnistu! Kaikki olivat erilaisia, mutta silti niin samanlaisia, nimittäin riippuvaisia. Ensimmäinen viinasta, toinen läheisyydestä ja kolmas seksistä. Että sillai, nyt oonki sitten siirtynyt kokeilemaan toista vesimerkkiä, nimittäin skorppioonia :-)
Meillä ei suhteen aikana (8 vuotta) toiminut muu kuin seksi ja se tosi hyvin. Kaksosille, minun mielestä, kalat ovat liian itsepäinen kumppani.