kamasutra

new age!!

Olen miettinyt neljä erilaista "multiasentoa" eli asentojen sarjaa. Asennot muistuttavat kamasutraa mutta ovat teknisesti hiukan yksinkertaisempia..
Asennot ovat vaikeusjärjestyksessä.


1. Multistar:

a, mies makaa selällään polvet koukistettuina ylöspäin. nainen on polvillaan miehen päällä ja voi esim nojaten moihen sääriin vetää.

b, a:n asennosta mies nousee istumaan ja nainen myös siten että molemmilla on polvet koukistettuina ylöspäin. Miehen raajat naisen raajojen alta siten että varpaat on periaatteessa kumppanin selän takana molemmilla sivuilla.

c; b:stä siten että nainen makaa selällään polvet koukistettuina ylöspäin, miehen jalat naisen jalkojen alapuolelta, hiukan koukussa ylöspäin.


2. Multiapina

a, nainen seisoo lattialla kumartuneena, kädet maassa melko lähellä jalkateriä, jalkaterät yhdessä. mies istuu polvien ja varpaiden varassa naisen jalkojen juuressa siten että naisen jalat ovat miehen reisien välissä.

b, Edellisestä mies nousee seisomaan. Joko panee selkä suorana tai mielummin eteenpäin kumartuneena. Nainen siis tukee käsillään lattiaan.


3. Multikama

a, mies ja nainen ovat seisaallaan kasvot vastakkain. Molemmat kiertävät vasemman jalkansa kumppanin vyötärön ympäri (siis selän taakse) (kannattaa ehkä ottaa pöydästä tukea tai jotain).

b, edellisestä asennosta koukistetaan hitaasti oikea jalka siten että lopulta istutaan tavallaan polvillaan molempien oikean koukistetun jalan päällä. Vasen edelleen vyötärön ympärillä, oikea jalka on tavallaan lomittain kumppanin oikean jalan kanssa.

c, edellisestä (tai a-asennosta) siirrytään kumppanin pelkän reiden päälle istumaan. Oikea jalka on käännetty vasemmalle puolelle aivan kuin istuttaessa jalat ristissä mutta vasen jalka on kumppanin vyötärön ympärillä.


4. Multi-mustaleski

a, Nainen seisoo polvillaan sängyllä lievässä haara-asennossa. Mies siirtyy istumaan naisen taakse jalkaterien väliin siten että miehen jalat on edessä naisen säärien yläpuolella. Nainen istuu sitten miehen päälle. Nainen on nyt polviensa varassa ja hoitaa työn.

b, Edellisestä asennosta, mies makaa selällään, nainen peruuttaa polvillaan seisten peppuaan miehen kasvoja kohti. Koska miehen jalat ovat naisen polvien takana mies tuo niitä (pitäen niitä koukussa) ylöspäin kunnes lopulta ollaan 69 -asennossa mutta siten että molempien polvitaipeet ovat toisiaan vasten eli vatsojen välissä välissä. Polvet ovat siis koukistettuna rintoihin. Naisen jalkapohjat ovat maata vasten ja miehen jalakpohjet sojottavat kattoon. Käsillä pidetään kumppanin pyllystä kiinni jotta tasapaino säilyisi.

huom. edellinen setti kannattaa varmaan suorittaa suuseksi eli b-vaihe ensin.


Henkilökohtaisesti en ole vielä asentoja kokeillut mutta vaikutta jännittäviltä! Kertokaa sitte miten toimii käytännössä!

1

3328

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Helppinkiä!

      Kokeiltiin jumankauta tuota kolmoshommaa ja tähän jäätiin! Ukko huutaa kun sillä vetää suonta ja se on niin painava että minäkään en pääse pois. ei perskuta nyt mullakin alkaa kiskoa suonta reidestä tämäkö nyt on kivaa?1 Älkää tehkö tät muut!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      22
      5534
    2. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      32
      4860
    3. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      29
      2794
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      34
      2354
    5. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2068
    6. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      15
      2018
    7. En ole koskaan kokenut

      Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka
      Ikävä
      19
      1657
    8. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      12
      1611
    9. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      23
      1492
    10. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      27
      1481
    Aihe