Lipponen hädissään kutsui Ay-punikit apuun

Lika Päppönen

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Luultavasti asiassa on ollut aktiivinen toimija Lipposen taustaryhmä eli hänen oma puolueensa SDP, koska valtiovarainministeri ehätti tällä viikolla tyrmäämään itse laatimansa hallituksen veropoliittisen ohjelmankin todeten, että sen pitää olla toisenlainen, koska Lipponen tarvitsee nostetta kampanjalleen.

      Lipposen presidenttiyden ja jo toiselle kierrokselle pääsynkin suhteen SDP on jo heittänyt pyyhkeen kehään. Puolueessa on todettu, että kasvojen pelastamiseksi riittää, että Lipponen saa vain mahdollisimman monen demarin tuen. Siksi Lipposen vaalitaktiikkaa on reivattu pari piirua vasemmalle.

    • % % % % % % % % % %

      Eihän noilla pitänyt olla mitään soppatykkiä kummepaa keskenään. :)))
      Missähän on vaalirahotus nähtävissä?
      Nyt ei työntekijät luota edes äy-väkeen, kun Urpillainen ja demarit valehteli viimevaaleissa päin köyhien lapsiperheidenkin naamaa.

      Kiva seurata tällaisena ilman mitään puoluesidonnaisuutta tuon pelin etenemistä, kuinka hulluiksi nuo loppujen lopuksi alkavat.
      Liikkuvilla on kova voima, ja pieneläkeläisiä riittää.
      Oliskohan kannattanut miettiä aikaisemmin kannattaako köyhiä potkia päähän, ja kehua millillä pankissa ym.muilla.
      Kiuru vielä vuorasi yle-nimisen demari-pesänsä kullalla, niin eihän tuosta voi mitenkään tuon kummosempaa tulla.
      Ja kun jatkoa seuraa, ja vaalien jälkeen alkaa paljastua tämänhetkinen totuus kansalle, niin tuskinpa näkyvissä on nousua sen enempää demareille kuin kokoomuksellekkaan.
      Suomelle ei enää lainaakaan halvalla tipu, kun isotpojat sai osansa, joten se siitä.

      • Trozki

        Lipposen kana-akka on vitun kunnianhimoinen ämmä. Laittoi Paavon väkisten pyrkimään pressaksi, päästäkseen Linnaan juhlimaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      112
      1814
    2. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1754
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      112
      1728
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1434
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1380
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      483
      998
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      955
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      903
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      237
      894
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      858
    Aihe