Terveellinen palautus maanpinnalle

Beatless

Ihmiset: Kuunnelkaa puuppia ja keikuttakaa pyllyä niin paljon kuin lystäätte mutta älkää ihmeessä pettäkö lukijoitanne:

Kukaan klassisen musan asiantuntija ei ole antanut "satunnaista tunnustusta" Beatlesin musiikille musiikkina sen paremmin kuin muullekaan puupille.

Vanha tuttu juttu on, että Beatlesin ja kaiken muun puupin musiikillinen anti on kovasti köyhää ja riittämätöntä parempaan tottuneille korville.

Minkä tahansa alan osaaja naureskelee sellaiselle, joka jatkuvasti hihkuu alansa alkeissaavutuksia ja tällaisen henkilön tölvimistä ei mitenkään voi välttää.

Teille jää enemmän käteen jos vaivaatte päätänne sillä, miksi Beatlesin musiikki on jo unohtunut eikä ole suosittua edes nuorten puupin kuluttajien keskuudessa.

Näin päässette suuremman totuuden jäljille ja näette yhden pikkiriikkisen palapelin osasen osana isompaa kokonaisuutta.

12

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 14 + 14

      Pakkomielteinen Beatles-horinointi se senkun jatkuu. Jos se Beatles oli niin merkityksetön, niin miksi sinä jatkuvasti jankutat siitä?

      Onhan niitä muitakin suosittuja pop/rock artisteja kuten Rolling Stones, Stevie Wonder, Bob Dylan, Sting, John Fogerty, Carole King, Chuck Berry, jne. Jos välistä ihan vaihtelun vuoksi halveksisit myös heitä?

      Kukaan klassisen musan asiantuntija ei ole antanut "satunnaista tunnustusta" Beatlesin musiikille musiikkina sen paremmin kuin muullekaan puupille.

      http://www.youtube.com/watch?v=ygn7ORgPbEE

      Bersnstein aikanaan tykkäsi Norweigian wood-laulusta.

      http://www.youtube.com/watch?v=1CDz62GNx1A&feature=related
      Ja nähtävästi myös piti myös Eleanor Rigby, A day in the life ja She's leaving home lauluista. Huomaa minkä otsikon alla hra Bernstein nuo laulut esimerkkinä otti esille.

      • ahdh

        Kannattaa huomata, miten yleisö innostuu kuullessaan Beatlesia....

        Huom. piisien lisäksi mainitaan albumi Revolver. Ja menohan vain parani siitä alkaen =)


      • adhd

      • adhd

    • On antanut

      Beatlesille on antanut tunnustusta joskus klasaripuolikin. Se vain on tosiseikka.

      Lisäksi Paul on suuri melodikko.

      • Ei ole antanut

        Beatlesille ei ole koskaan antanut tunnustusta kukaan klasari. Se on puhdas fakta.

        Valitan, mutta ei ole olemassakaan "suuria" melodikkoja.

        Melodikkous ei koskaan riitä suuruuteen.


    • ölkjlökjlökj

      >Teille jää enemmän käteen jos vaivaatte päätänne sillä, miksi Beatlesin musiikki on jo unohtunut eikä ole suosittua edes nuorten puupin kuluttajien keskuudessa.

      Uskaltaako kukaan täällä kommentoida yksinkertaista kysymystä?

      Jatkoa sarjaan "poopparin kootut selitykset".

      • Mitä Häh

        > >Teille jää enemmän käteen jos vaivaatte päätänne sillä, miksi Beatlesin musiikki on jo unohtunut eikä ole suosittua edes nuorten puupin kuluttajien keskuudessa.

        Uskaltaako kukaan täällä kommentoida yksinkertaista kysymystä?

        Mikäs tää Koiton musikaali sitten on? Tai tekijänoikeusporukan ajama pidennys suoja-aikaan, "Lex Beatles".


      • järki käteen
        Mitä Häh kirjoitti:

        > >Teille jää enemmän käteen jos vaivaatte päätänne sillä, miksi Beatlesin musiikki on jo unohtunut eikä ole suosittua edes nuorten puupin kuluttajien keskuudessa.

        Uskaltaako kukaan täällä kommentoida yksinkertaista kysymystä?

        Mikäs tää Koiton musikaali sitten on? Tai tekijänoikeusporukan ajama pidennys suoja-aikaan, "Lex Beatles".

        Koskaan kuullukaan mistään Koiton musikaalista.


      • tohtorisetäeiparanna
        järki käteen kirjoitti:

        Koskaan kuullukaan mistään Koiton musikaalista.

        Jos elää pullossa, elää pullossa


      • qwerty
        tohtorisetäeiparanna kirjoitti:

        Jos elää pullossa, elää pullossa

        Aha, että se Koitto onkin pullossa. No mikset heti sanonut?


    • Mahtava avaus

      Avaus on ylivertainen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      185
      2680
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2407
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1122
    4. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      73
      921
    5. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      921
    6. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      810
    7. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      239
      809
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      283
      767
    9. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      88
      759
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      708
    Aihe