Pyydämme teitä kaikkia!
Saturday, January 14, 2012 1:06:55 AM
Tilini Facebookissa on suljettu. Voisitteko ilmoittaa siitä useilla sivuilla eripuolilla nettiä, koska kommentti vastauksiani siellä odotetaan.
Olen fb sensuurin uhri, joka perustelee minulle tekonsa turvallisuudella. Torvia ovat ainakin Sisäministeriössä, jonne lähetin eilen tärkeän kirjeen Punakaartin nimissä. Ja heti perään suljettiin fb sivustoni kaikelta kommentoinnilta. Lähetin seuraavan kirjeen viranomaisillemme, jotta saamme ihmetellä lisää!
http://my.opera.com/Punakaarti/blog/
""Arvoisat viranomaisemme
Pyydämme ystävällisesti Oikeuskansleria tutkimaan, toimiiko se tarkemmin nimeämätön taho oikein, joka on sulkenut Facebook sivustoni ns. turvallisuussyistä. Meillä Punakaartissa on syytä olettaa että se on joku teistä viranomaisista tai jotkut yhdessä tai te kaikki. On myös pieni mahdollisuus että syyllinen on joku muu, mutta mehän emme sitä voi tietää. Juuri tästä syystä tämä tutkimus on tehtävä, jotta laiton sensurointi ja mielipiteen esittämisen vapaus estetään. Oikeuskansleri voi teettää tutkintatyön KRP:llä, puolueetonta tutkijaahan ei ole.
Jos toiminta on laillista, jota en usko niin toimikaa edes nopeasti sivujeni tutkimisessa. Muutaman päivän yhteydenkatkaisu on sensuuria, mielipiteen vapauden rikkomista ja ties mitä kaikkea.
Kirjaamme Punakaartissa kaikki rikokset ylös, jotta ne voidaan aikanaan tutkia, kansan vapauduttua niin sanotusta demokratiastanne. Kirjaamisemme ei ole rekisteri vaan arkisto.
Hannu Rainesto
Pääsihteeri
Punakaarti ""
Suomessa on siirrytty aikaan ennen toista maailmansotaa, sillä nyt suljetaan suita sulkemalla netti, silloin meidät hieman fiksummat vietiin vankilaan ja potkittiin viedessä. Tämä ei siis ole totta vain Kiinassa vaan suoraan Suomessa 2012. Se, ketkä ovat tämän sanan ja mielipiteen vapauden estämisen takana on vielä arvoitus, mutta loogisesti asiaa ei ole kaukaa hakea, kuten kirjoitus tuossa yllä osoittaa. Samalla he osoittavat samaa tyhmyyttä kuin natsi suomen ja lahtarijoukkojen aikana. Tulee ymmärtää että kukaan ei heitä pakota, jos mielivät olla eri mieltä. Eivät vain ole joten leimaavat koko joukon!
Lähetin ensimmäisen kirjeen Sisäministeriöön naishenkilölle ja nyt tapahtui heti fb sulkeminen. Oletan että voivat haravoida viestintääni lisää, sen määrään kokoajan kasvamatta.
Nainen, kuten tunnemme, on tarmokas puurtaja, jota ei liika luovuus juurikaan vaivaa. Tämä johtuu tietysti heidän historiallisesta mutta myös biologisesta asemastaan.
Luovuuden syntyminen edellyttää vapauden syntymistä jotta aivot voivat alkaa liikkumaan ja näin näkemään paremmin. Ehkäpä juuri tämä on näiden parempiosaisten naisten päässä tapahtunut. Mistään ei kuitenkaan seuraa että samaistumalla virkavaltamme vahvaan natsiperinteeseen se olisi luovuutta, vaan päinvastoin kuten tiede todistaa sen olevan luovuuden vastaista. Joten kehä on kulkenut vain henkisestä vankilasta seuraavaan.
Hannu Rainesto
Pääsihteeri
Punakaarti
Punakaarti pyytää!
0
329
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1172418Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???381501Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6431016- 106993
- 71962
- 97888
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76710- 70706
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686