menee nämä vaalit persuilta persuilleen eli penkin alle....
ts kun niinistö tai väyrynen valitaan,tulisi niiden antaa tonnin painoinen kultamitali hakkaraiselle ja oinoselle.
noita kahta parempia kamppanja-apulaista saa niinistö ja kumppanit hakemalla hakea:joka kerta kun jompikumpi tai molemmat avaavat turpansa putoaa pohja soinin kampanjalta kerta kaikkisesti.
soini raukka saa puhumalla puhua vakuuttamalla vakuutta ja tekemällä tehdä työtä jotta keskustelussa päästäisiin oikeisiin asioihin ja puhuttaisiin oikeista asioista ja juuri kun kampanja alkaa sujua niin jompikumpi noista uuno turhapuromaisesti astuu kehiin ja koko työ on kuin viemäristä alas vedettynä....
joulukuun linnanjuhlaboikotti maksoi soinille ja persuille erittäin paljon....
olen huomannut että molemmat näistä kuolemattomista älyköistä on haudattu sadan sylen syvyyteen pois julkisuudesta mutta tällä kertaa tämä taktiikka ei toimi.
kannattaa jatkossa jos puolue aikoo kyseisenkaltaisia älykköjä kansanedustajiksi haluta pistää jo hyvissä ajoin ennen vaaleja molemmat peräkamariin ja laskee sitten estradille kun vaalit on ohi.....
kiitos hakkaraisen ja oinosen...
2
<50
Vastaukset
- 915519
Kuulehan älykkö. Isot kirjaimet saa esille, kun painat hetken Caps lukkoa.
Älyköt huilaa peräkamarissa syksyyn asti, silloin, ja vasta silloin vaalituloksissa on jytkyjen jytkyn paikka.
Tulet huomaamaan, että vuoden päästä on sellaiset esiintyjät estradeilla, että oksat pois.- Faktaperse
Tyhjästä on paha nyhjästä. Soini on imuroinut wanhojen puolueiden kaatopaikoilta jo vihon viimeisetkin roskasakit. -Ja öyhötys on sen mukaista. Esim. Haminassa persuihin loikkasi äskettäin yli seitsemänkymppinen demariänkyrä. Vastaavia "tähdenlentoja" tullaan näkemään vielä muutamia, mutta sitten on persujen taru lopussa. Auran kärki on jo taittunut. Soini ei vedä enää. Media on pitänyt yllä hänen jumaltarustoaan sitkeäasti vuosikaudet. Mitään ei ole juuri tarvinut vaalivoittojen eteen tehdä. Vastuunkannosta puhumattakaan.
Persujen poliittinen aurinko on painumassa. Lopullisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1061762Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2091742Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1061663Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541425Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341376Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii482965Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50946Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115898Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298886Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347832