Kuka piirtää sinun mielestä parhaiten mangaa/mangan piirustus oppaita?
Oma suosikkini on Christopher Hart :)
Kuka on suosikki manga piirtäjäsi?
3
60
Vastaukset
- Blanco 7
Nimiä en muista näistä. Inuyashan, Hopeanuoli ja Weedin.
Sit animen tykkään Satoshi Tajirista Pokemonin piirtäjä vain anime kiinostaa.- Kyseliä :)
Ok....itekkin olen kattonut vaikka minkälaisia anime piirustus jälkiä ja suosikkejakin löytyyy paljon Chistopher Hartin lisäksi pidän myös näistä piirtäjistä Mia ikumi (tokyo mew mew) En muista kuvittajaa mutta Mermaid melodyn piirtäjä tekee loistavaa jälkea samoten kuin Fushigi Yuugin kin piirtäjä on tosi hyvä...
- -miu-miu-
Ai Yazawa on mielestäni hyvä. (Nana, Paradise Kiss..)
Jotenkin heti tunnistettava ja vaikuttava. Samalla tyylillä osaa tehdä niin erilaisia hahmoja ja ennenkaikkea hahmojen VAATTEET! Yazawa on opiskellut muotisuunnittelua joten se selittää sen varmaan miksi vaatteet ovat niin yksityiskohtaisen hienoja. Myös yksi kuva pystyy kertomaan niiiiiiiiiiin paljon. Yazawan kuvat tempaavat mukaansa väkisinkin ja herättävät empatiaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242100Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1332009Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101817Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581491Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341397Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5411142Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50992Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115936Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348921