http://seppohautaaho.puheenvuoro.uusisuomi.fi/93719-voiko-sauli-niinistoon-luottaa-osa-1
Lue myös osat 2 ja 3 ennenkuin kommentoit
Voiko Sauli Niinistöön luottaa?
3
169
Vastaukset
Taas on ihmettelyn paikka, miksi valtakunnan media ei reagoi nyt eikä silloin kun rikos tapahtui? Onko kyseessä eteläsuomettumisilmiö ? Hankalista asioista ei saa puhua kuin aikoinaan Neuvostoliiton kohdalla. Nyt valta , pääomakeskittymä ja etelän media ovat Neuvostoliiton roolissa.
Onko suomalainen "demokratia" yhtään sen parempi kuin Venäjänkään? Suomen pääomapiiriä tukeva media ohjailee äänestäjiä pimittämällä vaalien kannalta oleellisia tietoja.
Niinistö tullee soveltamaan samaa taktiikkaa Natoliitoksessa. Koska suomalaiset äänestivät Niinistön presidentiksi yksimielisesti, niin se oli samalla mandaatti liittoutumiseen Naton kanssa.- lainkirjainhukassa
Kummallista on ettei kukaan puutu asioiden kulkuun, eikö tässä nyt jo aika moni
hallitusherra ole polkenut perustuslain jalkoihinsa.
Katainenkin hyväksyi vakuusrahastomaksut vaikka kaksi valiokuntaa ilmoitti
että päätökset pitää tehdä yksimielisesti.
Nyt haetaan porsaanreikää millä tuosta vaatimuksesta voitaisiin luopua, lipponenkin sanoi että on hallituksen tehtävä järjestää asia, tuskinpa tarkoitti
vaatimuksessa pysymistä.
Suomi on hukassa ellei joku puutu asiaan - ei nato.Saulille
En luota lähes varmaan vapaamuurariin. Jotain kytkyjä sillä on. Joku nwo pelle, mut tyhmät suomalaiset äänestää kuitenkin, kun eivät tajua asioita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse464111SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2824044Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1373545Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky913504Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit282390Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv361855Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575641751- 371650
- 331588
- 991573