Voiko Sauli Niinistöön luottaa?

am

3

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taas on ihmettelyn paikka, miksi valtakunnan media ei reagoi nyt eikä silloin kun rikos tapahtui? Onko kyseessä eteläsuomettumisilmiö ? Hankalista asioista ei saa puhua kuin aikoinaan Neuvostoliiton kohdalla. Nyt valta , pääomakeskittymä ja etelän media ovat Neuvostoliiton roolissa.

      Onko suomalainen "demokratia" yhtään sen parempi kuin Venäjänkään? Suomen pääomapiiriä tukeva media ohjailee äänestäjiä pimittämällä vaalien kannalta oleellisia tietoja.

      Niinistö tullee soveltamaan samaa taktiikkaa Natoliitoksessa. Koska suomalaiset äänestivät Niinistön presidentiksi yksimielisesti, niin se oli samalla mandaatti liittoutumiseen Naton kanssa.

    • lainkirjainhukassa

      Kummallista on ettei kukaan puutu asioiden kulkuun, eikö tässä nyt jo aika moni
      hallitusherra ole polkenut perustuslain jalkoihinsa.
      Katainenkin hyväksyi vakuusrahastomaksut vaikka kaksi valiokuntaa ilmoitti
      että päätökset pitää tehdä yksimielisesti.
      Nyt haetaan porsaanreikää millä tuosta vaatimuksesta voitaisiin luopua, lipponenkin sanoi että on hallituksen tehtävä järjestää asia, tuskinpa tarkoitti

      vaatimuksessa pysymistä.

      Suomi on hukassa ellei joku puutu asiaan

    • ei nato.Saulille

      En luota lähes varmaan vapaamuurariin. Jotain kytkyjä sillä on. Joku nwo pelle, mut tyhmät suomalaiset äänestää kuitenkin, kun eivät tajua asioita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      188
      1305
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      893
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      842
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      50
      711
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      250
      609
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      311
      590
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      579
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      564
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      560
    Aihe