Onko tämä Paavon tuleva uudenvuodenpuhe, jos mies pääsee presidentiksi?
http://www.youtube.com/watch?v=FaB3BYrw5lA&feature=related
Mie tykkään siit kohast mis se sanoo ''pöö''
Kuulostaa röyhtäykseltä...
tuleva uudenvuodenpuhe
3
<50
Vastaukset
- Kapt evp H K
Pannako taas toisiamme peppuun Contorlmän? Sinä olet ihana ja minä upseerin vaatteissa. Hyvä Keskusta ja Väyrynen! Kenttätyö oli ihananaa, sain kolmelta keskustalaiselta täysperseellisen. Keskusta on pakaroiden välisessä keskipisteessä. Väyrynen on varmaan suuhunottajana yliveto, minne päin silmät näyttää kun Paavo imee?? Ihanata!
- Tur Nipsi
Hyvä kapi, pane vain parastasi jatkossakin.
Tunnistin jälleen, ja vain siitä syystä kun olet sanonut olevasi palstan ainoa kapteeni.
On myös olemaasa sanonta, että kukaan ei ole niin kateellinen kuin muusikko toiselleen. Etkö sinä ole kehunut osaavasi soitttaa kitaraakin maailman parhaiten, kuin myöskin laulaa, ja controlmännihän on sanonut osaavansa soittaa oikein kunnolla HANURIA, et palkeet meinaa revetä ja perämetsä raikaa.
Oikein täys kapteeni sanoisin minä.
Saathan kohta siitä jälleen jonkun plomminkin merkiksi demareiden suosituksesta.
Kyllä te Lippostelevat demarit olette sivistyneitä, ei voi kuin ihailla.
Tuo on varmaan ihan syntymälahjakkuutta, sillä eihän demarit ole opiskelleet, kun punainen jäsenkirja takaa, niin tittelin kuin pätevyydenkin, kaikkien virkojen hoitoon.
- arvostelu
Nimenomaan Lipposen puheeksi se video sopii, mutta Väyrysellä on asiantuntijan ja koko kansan presidentin suullinen ja kirjallinen viestintä Maalaisliiton Kallion ja Kekkosen tapaan.
Kyllä demareilla on huonot aistit, kun eivät erota oppipojan (Lipposen) ja asiantuntijan (Väyrysen) puhetta toisistaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16912833
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545458Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454780Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392788Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1201955Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1111706Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3661638Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1081538Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361471