Lääkkeitä!

Apua!!

Moi!
Oon poika seiskaluokalla ja yleensä 3 - 4 kertaa viikkossa tulee vedettyä ihan älyttömiä määriä ruokaa. Onko kellään mitään lääkkeitä, jolla sais kylläisyydentunteen ilman että tarttee vetää ensin 5000 kCal puelessa tunnissa.
Tai ylipäätään ihan mitä tahansa vinkkejä ahmimisen lopettamiseen. Olen yrittänyt täsmäsyömistä ja vaikka mitä, mutta ei ole auttanut. Ja olis tosi kiva, jos jollakin olisi vähän laihdutus vikkkejä, sillä nyt olen 1,6m / 69 kg, kun vuosi sitten olin alle 45 kg. LÄSKIMAKKARAT on maailman ikävin asia, koska mua kiusataan koulus ihan sikana ja olen jo harkinnut koulun vaihtoa ja pari kertaa jopa itsemurhaa.

Auttakaa pliis!!

Kiitos

Ja laihduttamisen ongelmana on se, että olen sairastanut anoreksiaa pari vuotta sitten ja sen takia viikossa on vain muutama ateria, jolloin mua ei valvota. Mut mua ei ymmärretä kotona ja paino vaan nousee... (ainakin 500 g viikossa) ...tätä vauhtia mä kuolen ennen kun oon 18, jos en muuten niin itsemurhaan.

2

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • self control

      Moi. Mä oo koskaankuullu mistään ktollasista lääkkeistä, mut on jotain muint vinkkei. Jos sä onnistut kerran sanoo ruualle ei siin pistees ku sitä eniten haluut niin sä pääset aika paljon himoistas eroon. Kun alat haluta ruokaa pidä ittes rauhallisen ja laske kymmeneen ja mieti samal omaa vartaloas ja sitä et jos onnistut nii miltä voisit näyttää. Se auttaa vamast ainaki mulla (: Ja voit vaikka syödä purkkaa pitkin päivää tai pestä hampaita useammin, se ve ruoka halun ja saa ainakin vähän kylläisyyden tunnetta.

      Älä ihmeessä ala miettiä itsemurhaa! tee mieluummin asialle jotain kun luovu elämästä kokonaan! Ite oon 14- vuotias tyttö jolla on anoreksia ja oon laihtunu tosi paljon ihan vaan itsehillinnällä, se on se joka ratkasee onnistuuko vai ei. Toivottavast sul alkaa menenään vähän paremmin (:

    • kkkkkkkkkkkk

      Suosittelen että käyt nyt esim kouluterveydenhoitajan luona ja kerrot rehellisesti tilanteesi. Hän voi auttaa sinua asiassa eteenpäin. Itse olen sairastanut myös anoreksiaa ja nykyään bulimiaa. Aloitin nyt serinol lääkityksen, joka on todettu auttavan ahdistukseen ja bulimianhoitoon. Apua on saatavilla!Olet vielä nuori ja koko elämä on vielä edessä. Nyt otat vaan itseäsi niskasta kiinni ja hoidat elämäsi kuntoon :) tsemppiä ja voimia!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      124
      5211
    2. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      181
      4945
    3. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      84
      3428
    4. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      107
      2976
    5. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      24
      2302
    6. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      237
      1728
    7. Muistatko vielä minä vuonna tavattiin ekan kerran?

      Sun katse sulatti mut...
      Ikävä
      99
      1299
    8. Toivottavasti odotat minua

      Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.
      Ikävä
      78
      1280
    9. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      74
      1000
    10. Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä

      Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.
      Ikävä
      96
      937
    Aihe