Tämä kuntakartta on vuodatettu tarkoituksella mediaan. Todellinen suunnitelma on aika tavalla toisenlainen. Kun se tulee niin väki on jo väsynyt tappeklemaan ja uudistus viedään läpi.
Ihmiset luulee saaneensa torjuntavoiton kumotessaan tämän. näin otodellinen menee läpi "pienempänä pahana", joten kuntavaalien jälkeen tulee todellinen suunitelma joka viedään läpi.
Kyseessä vain koepallo
19
134
Vastaukset
- 8886
onko se mistä puhuit aiemmin sittenkin totta, että Lieksa jaetaan.
- Nurmeslainen
Hyvä idea jakaa Lieksa ! Joensuu kun ei ota koko Lieksaa mistään hinnasta ja Nurmekselle käy hyvin että osa Lieksasta liitetään siihen :)
Maantieteelle emme voi mitään....... - mosali
Nurmeslainen kirjoitti:
Hyvä idea jakaa Lieksa ! Joensuu kun ei ota koko Lieksaa mistään hinnasta ja Nurmekselle käy hyvin että osa Lieksasta liitetään siihen :)
Maantieteelle emme voi mitään.......juu ne somaliosat saatte sinne nurmekseen aivan ilomielin
- tolokun rotia
mosali kirjoitti:
juu ne somaliosat saatte sinne nurmekseen aivan ilomielin
Elä helvetissä niitä tänne kuskaa pitäkää omanne
- nurmeslainen
mosali kirjoitti:
juu ne somaliosat saatte sinne nurmekseen aivan ilomielin
Kyllä me nurmeslaiset tullaan toimeen kaikkien kanssa...emme ole pikkusieluisia,kateellisia ja nurkkakuntaisia ...ja ennen kaikkea ! Emme elä enää menneisyydessä ja siinä luulossa että yksin pärjää!! Emme elä menneisyydessä niin kuin Lieksalaiset....maailma muuttuu ja meidän on muututtava sen mukana ja HYVÄKSYTTÄVÄ kaikki ihmiset esim.väriin katsomatta.
Ei Lieksa ole enää se suuuuuri 26000 ihmisen kunta joka katsoi ylimielisesti joskus muita naapureitaan :)) - uus,vuosata.
nurmeslainen kirjoitti:
Kyllä me nurmeslaiset tullaan toimeen kaikkien kanssa...emme ole pikkusieluisia,kateellisia ja nurkkakuntaisia ...ja ennen kaikkea ! Emme elä enää menneisyydessä ja siinä luulossa että yksin pärjää!! Emme elä menneisyydessä niin kuin Lieksalaiset....maailma muuttuu ja meidän on muututtava sen mukana ja HYVÄKSYTTÄVÄ kaikki ihmiset esim.väriin katsomatta.
Ei Lieksa ole enää se suuuuuri 26000 ihmisen kunta joka katsoi ylimielisesti joskus muita naapureitaan :))Edellinen mielipide ei ole Nusen ennemmistön
Siirtolaisia tänne tarvitaan eikä ideoimaan tulevaa - jamali
uus,vuosata. kirjoitti:
Edellinen mielipide ei ole Nusen ennemmistön
Siirtolaisia tänne tarvitaan eikä ideoimaan tulevaajos kerran tarvitsette siirtolaisia niin meillä niitä on sellaista päivettynytta porukkaa
- asia koskeeeeeee
Voisitko kertoa enemmän siitä todellisesta suunnitelmasta.
- Valmisteleva henkilö
Olen jo jotain kertonutkin aiemmin. Tuon tietoa lisää kun saan turvallisuuteni varmistettua.
- hingving
Valmisteleva henkilö kirjoitti:
Olen jo jotain kertonutkin aiemmin. Tuon tietoa lisää kun saan turvallisuuteni varmistettua.
Kuka uhkaa vai pelkäätkö virkaasi tai sen menettämistä.
- hys hys hyrylään
hingving kirjoitti:
Kuka uhkaa vai pelkäätkö virkaasi tai sen menettämistä.
luulen hänellä olevan virasta kyse
- rivien välistä
Paskat kertoo mitä kertoo ja olettaa sekä ennakoi tulevaa voi olla puolue hippakin
- ihanko näin muutta
Sompuilla on muutto-oikeus nseen, ei ne kysele jos päättävät tulla. Lieksa voisi kustantaa kimppakyydin sight seeing tyyliin. Kahteleen asuma paikkoi Nusesta. Yrittäkää olla ihmisiksi, Väkiluvunne kasvun ainoa mahdollisuus.
- salaine akenti
Jos et lopeta paljastuksiasi niin saat poliisin perääsi. Koko vuoto on selvästi sinun käsialaasi petturi.
- kyllä uskotaan asiaa
Se ei ole saanut ylennystä ja on katkera arveli oman vikileaksin auttavan asiaa
Paljastaisi loputkin ihan piruuttaan jos on tietävinään ? - Hanbuusi
kyllä uskotaan asiaa kirjoitti:
Se ei ole saanut ylennystä ja on katkera arveli oman vikileaksin auttavan asiaa
Paljastaisi loputkin ihan piruuttaan jos on tietävinään ?Olen samaa mieltä, nyt on syytäpaljastaa kaikki hämärät juonitelut.
- Wep,Bot
Nyt se selvisi uudessa kuntakartassa Kepu menettää valtaaseman kaikissa
Suomen kunnissa siksi suuri hätä- täysi sinivalkee
joo ja kokomusta ja punamustat demarit saa vallan, sis ne sitä ajaa niin innolla
- tutkain ..
täysi sinivalkee kirjoitti:
joo ja kokomusta ja punamustat demarit saa vallan, sis ne sitä ajaa niin innolla
Meinaavat että tuhat vuotinen valtakunta päättyy ja päättyy se muutenkin
EU,takaa sen ajallaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1241984Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331910Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101804Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561470Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341394Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5231091Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50978Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115920Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347889