Angry Birds suunnittelijakin on Niinistön puolella niin kuin valtaosa kansasta. Toivottavasti Niinistö tulee valituksi jo ensimmäisellä kierroksella.
http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=70659:qtaktikot-ovat-50-vuotta-ajastaan-jaeljessaeq&catid=1:politiikka&Itemid=30
Vihaiset linnutkin Niinistön puolella
3
<50
Vastaukset
- sikasikasikasika
Joko ne linnut ovat äänioikeusikäisiä? Ei se mitään. Aku Ankka on varmasti
Paavo Arhinmäen puolella. Ai miksi? Jos kaverilla on koira joka on nimetty
eteläamerikkalaisen vallankumoussankarin mukaan ja ajaa punaisella autolla
puoluekanta on selvä. Niin että ei noi linnut tunnu missään. - angryotsaisia
kuten ja jos Saulikin!
Yhtä vihaisia ihmisille ja naistenitkettäjiä, niin ennen ja tulevaisuudessa tulisi olemaan!
Voi mummomme kun uskotte kaikkea "pastaa", loppuu viimeinenkin pieni eläkkeenne kohta!
Vain rikkaille se nousee!
Millä ostatte kohta oikeaa ruokaa ja lääkkeitänne esim., vain silakkaa (kuten Harri Holkeri julisti aikanaan) siihen enää raha/eläkkeenne riittää..
ai niin mutta ei mummo ja vaari pieni, teillä ei ole nettiä, ette te voi tietää näistä tulevista köyhyysasioistanne ikävä kyllä mitään,
te uskotte teille jutteleville ihmisille, että voi kun se Niinistö on niin hyvä ja se on kokoomukselainen, niin sinun pitää äänestää sitä se antaa sulle kaiken hyvän sitten!
Tuo on paha ja suuri synti petkuttaa ihmisiä! Vaan näin se menee noilla!
Jumala auttakoon noita "höynäätettäviä" vääristä asioista! - EI Niinistölle
Samaa paskaa kuin aikoinaan kun Ahtisaaresta tehtiin presidenttiä (ja moni teineistä äänesti varjovaalissa Ahtisaaren lisäksi Elisabeth Rehniäkin).
Paavo Väyrynen puhui jo silloin asiaa siitä mihin joudumme jos EU:n kelkkaan lankeamme.
Nyt näemme että mies (Paavo Väyrynen) oli oikeassa ja se osa poliitikoista täysin väärässä ehkäpä jopa tietoisestikin, jotka meidät Euroopan Unioniin vei.
Niinistö on paskaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse93762SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1983656Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1303382Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713352Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202220Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251778- 341555
- 321471
- 921423
- 151343