Äänestäkää PLIIS Paavo Lipposta jotta Jungnerin ei tarvitsisi lähteä puoluesihteerin paikalta.
PLIIIS!!
PLIIIS!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Valitan, ääni meni 3:selle
Koska LippÖnen, Jungner ovat tuhonneet puolueen...
Niin täälläkin. Koko perhe äänesti Timo Soinia. Paras ehdokas. Realisti ja näkemyksellinen poliitikko.
Pinkkiruusu pelastaa paavon vaaliillan vaseliinipurkin kaa... ois sitten tummaa mamusyöttilästä eli lötköö pitkää jaossa.
Jos pöö-paavo voittaa vaalit, väsääkö punikit sillekin kymmeniä metrejä pitkän käärinliinan.
Käärinliina on hyvä idea jo piankin pois lähteville komukkawanhuksille,
voivat vielä pelotella eläviä tuonpuoleisesta....BÖÖÖÖ
Päinvastoin yksi lisäsyy olla äänestämättä demarien ehdokasta kun samalla päästään eroon puoluesihteeristäkin.Eihän pikkumiehen puheissa ole ollut mitään tolkkua,kuten ei aiemmankaan puoluesihteerin touhuissa.Höpötetään jotain rakkauspuoluetta,kun asiat jotka todella kaipaisivat muutosta jätetään kokonaan pois listalta.Nykyinen presidenttiehdokas kun oli nykymenon alullelaittaja,niin omia ei käydä julkisesti syyttämään yhteiskunnan alasajosta,vaikka syytä olisikin.
Jos Jungeri jää tyhjänpäälle niin ainahan se voi menna Tukholmaan pyörätelineeksi.
Tosiaan, tuo rakkauspuolue-avaus jäi aivan turhan vähälle naurulle. Mutta kai se Jungnerin arvonnousun uskossa pokannut televisiokuuluttajakin haeskelee uutta.
Kertokaa, milloin se Jungner lähtee? Sitä tietoa tässä odotellaan....Lipander joka tapauksessa lähtee pelistä pois jo I kierroksella eli sunnuntaina.