Porvarien arvovallalla

http://keskustelu.suomi24.fi/node/10222379

... ja monopolikapitalismilla (hyödykkeiden tekijänoikeuksia,tavaramerkkejä ja
patentteja) on kohta tuho edessä.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
Aloittaja

Mutta siitä huolimatta äänestän Sauli Niinistöä pressaksi, sillä hänelläkin on miehinen ja karismaattinen tajunta, ja Niinistö on valmis yhteiskunnan suureen muutoksen jo tänä vuonna. Kyllä sukulaiset ja lukijat sen sielunlain tuntevat!

Äänestä
  • Maailma ei pyöri ilman markkinataloutta. Markkinatalous toimii vain kapitallistisessa yhteiskunnassa. Sosialismi on kaatunut melkein kaikkialta maailmassa. Oliskohan enää pelkästään Pohjois-Koreassa ja Kuubassa.

    Äänestä

  • Se yhteiskunnan suuri muutos tapahtui 1989 / -90, kun rahamarkkinat vapautettiin.
    Ei tule sen kummempia muutoksia, jos ei kansa suivaannu nykyiseen vielä enemmän ja tee todellista vallankumousta. Viime eduskuntavaalit antoivat esiviitettä - rauhanomaista sellaista.

    Äänestä

(sielunlaissa) Lasse Lehtinen ei pue hametta päälle ja ala mustaksi hevokseksi,
Sauli Niinistöstä tulee seuraava pressa. Jännäksi menee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_9517575 kirjoitti:

http://keskustelu.suomi24.fi/node/10222379

... ja monopolikapitalismilla (hyödykkeiden tekijänoikeuksia,tavaramerkkejä ja
patentteja) on kohta tuho edessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu