Sikainfluenssapandemiaa ei siis ollutkaan.

Kaikki oli yhtä suurta valhetta, joka oli suunniteltu lääketeollisuuden rikastuttamiseksi. Omalta kohdaltani voin mainita, että olin onnekas, koska otin asioista selvää jo alkuvaiheessa, enkä langennut thl:n ansoihin.
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=2&id=2299
3106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

on tämä netti niin hyvä johon voi jokainen pistää totuuksia ja varoitella vähän muitakin kun on liikkeellä väärää tietoa ja manipulointia ihmisiä hakeutumaan tyhjänpäiväisiin rokotteisiin ja mikä pahinta niin uskotellaan että on Hirveä pandemia tulossa ....siis kylvetään pelkoa jo etu käteen että ihmiset panikoiden syösevät ottamaan itseensä myrkkyjä ja altistumaan koe kaniineiksi !

Äänestä

http://assembly.coe.int/ASP/APFeaturesManager/defaultArtSiteView.asp?ID=900

Dr Wolfgang Wodarg, medical expert specialising in epidemiology and former Chair of the PACE Sub-committee on Health:

We were told this was a ‘flu which would threaten humanity, and millions would fall ill. This is why millions of dollars of medications were bought. The WHO basically held the trigger for the pandemic preparedness plans, they had a key role to play in deciding on the pandemic. Around 18 billion dollars was spent on this pandemic worldwide.

The definition of a pandemic was changed by the WHO last May. It was only this change of definition which made it possible to transform a run-of-the-mill ‘flu into a worldwide pandemic – and made it possible for the pharmaceutical industry to transform this opportunity into cash, under contracts which were mainly secret.

Millions were vaccinated for no good reason. It is not even clear that the vaccine had a positive effect, because it was not clinically tested.

In my view, the WHO undertook an incomprehensible action, which cannot be justified by the scientific evidence. The Council of Europe should investigate this to see how WHO can undertake this kind of dangerous nonsense.

Äänestä
  • http://www.bmj.com/content/340/bmj.c2947.full

    The world should of course be thankful that the 2009 influenza A/H1N1 pandemic proved such a damp squib. With so many fewer lives lost than had been predicted, it almost seems ungrateful to carp about the cost. But carp we must because the cost has been huge.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


varovaisuus on hyve kirjoitti:

Kaikki oli yhtä suurta valhetta, joka oli suunniteltu lääketeollisuuden rikastuttamiseksi. Omalta kohdaltani voin mainita, että olin onnekas, koska otin asioista selvää jo alkuvaiheessa, enkä langennut thl:n ansoihin.
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=2&id=2299

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu