Kotka tarvitsee tuoksukylpylää.. se on edullinen.

Konsultti Ruplanen

Slogan ja teko-ohje valmiina esim; Nikelin Sairaalan ex ostajalle ym rahamiehille.

"Väki huusi tulee tuoksu Kotkasta, jos dikkaat paskan katkusta, niin silloin sinne matkusta."

Torille aidataan karsina, jonne ihmiset menee mielellään, liput 10euroa, Gutsetin piippu suisuttaa tuoksut edullisesti. Ei enää tarvi matkia tavallisia kylpyläkaupunkeja.

5

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuhan julli

      tää on parasta kotkasta...

    • tuksutus

      tosta ei paljon enää paremmaksi voisi laittaa, ellei sitten tulisi tuksu kylpylä :)

    • hymyä huuleen!

      Naurattaa!! Mikä?? Tuo kylpylä vouhotus! Minne nyt sitä ollaan taas rakentamassa?? Tulee jos ontullakseen, ja jos vielä sinne tulisi käyttäjiä??

    • smile hile

      No kylpylä pitäisi rakentaa, koska venäläiset sen pystyssä pitäisivät, ja toisi okeasti työpaikkoja kotkaan. Sille paras paikka on kyminlinnan linnake. loistavat kulkyhteydet, ja linnake jo itsessään nähtävyys, ja valmiina. Samalla esim. kesäteätteri saisi uusia katsojia, ja tukisivat hyvin toisiaan. Alue on niin suuri että sinne mahtuisi lisä palveluita tarjoamaan niistä lapasista vaikka autorataan saakka. Jopa juna yhteydet olisivat aivan vieressä. Linnake vasta kunnostettukin, joten sääli se olisi jättää käyttämättä. Mutta kuten kotkassa on tapana ei osata hyödyntää mitä meillä jo on.

      • Yks nainen

        Aivan loistava idea. Tämä paikka on loistavin kylpylälle kunhan kylpyläyrittäjä on tunnettu vakavarainen yrittäjä Suomesta. Kyminlinnaa parempaa paikkaa saa hakemalla hakea.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      85
      4614
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      110
      3830
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      175
      3620
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      58
      2052
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1259
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      129
      1114
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      140
      1050
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      963
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      882
    Aihe