http://www.ksml.fi/uutiset/presidentinvaalit/vayrynen-johtaa-yha-presidenttipelia/986728
Nyt iänestämmään! Rahanvallasta kansanvaltaan.
6
64
Vastaukset
- Timo voettaa
Eeköhän se kepun hymy vielä hyyvy,kuhan tuloksia julukastaan.
- Ja taas kerran!
Miksi se pitäisi aina toisten hymy hyytyä vaalivoitoista? Vai onko tässä nyt uhkailua siitä, että vaalien jälkeen väärin äänestäneitä tullaan rankaisemaan jotenkin? Ainakin persut ovat koko ajan jakelemassa tuomioita muille ja foorumeilla uhotaan kuinka seuraavan jytkypaskan jälkeen saa heitä vastaan olleet kärsiä nahoissaan. Tuollainen väkivallalla uhkailu on todella vastenmielistä, ja osoittaa todella hyvin että Persut ovat sitä mitä ovat, eli äärioikeistolainen puolue.
- PV presidentiksi
Ei kepulaiset ole enää pitkiin aikoihin hymyilleet. Väyrynen ei ole oikea kepulainen, kepu hylkäsi hänet. PV on enempi persu.
- 57%
PV presidentiksi kirjoitti:
Ei kepulaiset ole enää pitkiin aikoihin hymyilleet. Väyrynen ei ole oikea kepulainen, kepu hylkäsi hänet. PV on enempi persu.
Soini on toisella kierroksella!
- perseen perse
57% kirjoitti:
Soini on toisella kierroksella!
joo nii on laskutaito perseillä kateissa kiitämme luojaan ettei ne päässy valtaan
- enäänestäväyrystä
Paavo Väyrysen kohtasi laajan poliittisen vastustuksen tammikuun presidentinvaalien ensimmäisellä kierroksella 1994 mikä on hyvä uudistaa
Paavo Väyrysen niljakkuus on kepun toimesta pyritty piilottamalla lähettämällä tämä Ryssänketku vuosikymmeneksi Brysseliin, mutta koska on edelleen vaivoinamme Suomessa on syytä muistaa mistä helvetin kommarien koirasta on kyse
Vanhempansa ovat tunnettuja lappilaisia kommareita joiden tyynynäkin oli Leninin kuva. Tämän asian tietää jokainen yli 70 vuotias lappilainen ja pohjalainen mitä ryssänjuurta paavo väyrynen ja vanhempansa ovat!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242053Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331957Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101811Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561479Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341395Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5321113Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50980Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115927Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse349899