ei mitään oloja

namsmsm

Hei!
olen 22v ja raskaana vk10. ajattelin kysellä raskausajan pahoinvoinnista.. itselläni ei ole ollut mitään oireita..ei pahoinvointia, en haista tuoksuja/hajuja voimakkaana, rinnat eivät ole kipeät... yms. oikeastaan minulla ei ole mitään mikä viittaisi että olen raskaana, paitsi positiivinen raskaustesti ja kutsu ultraan? Joskus kuulin jostain, että pahoinvointi yms. on merkki siitä että lapsella on kaikki hyvin tuolla mahassa..eli voiko se olla mahdollista, että tuo minun maha-asukki ei olekkaan elävä ?tai siis tottakai sekin voi mahdollista olla kun ei ole ultrassakaan käyty. mutta pitääkö tollanen väite yleensä paikkaansa? kiitoos jo etukäteen.

5

355

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raskaus.

      Heippa!

      Ei pidä laisinkaan paikkaansa!
      Jokainen raskaus on omanlaisensa, toisilla kaikki oireet toisilla ei minkäänlaisia.
      Oma ainut oireeni oli jatkuva pissahätä. Muuten ei raskaudesta tietoakaan.
      Kaikki silti hyvin.

      Onnellista raskaus aikaa!

    • rv32+1

      Minunkin raskauteni on ollut täysin oireeton. Alussa minulla ei ollut mitään oireita ja positiivinen raskaustesti olikin aikamoinen yllätys.
      Minulla ainut "oire" on ollut kasvava vatsa ja vauvan potkut. Minusta se oli ainakin todella raskasta kun ei ollut mitään oireita. Oikeastaan vasta sitten aloin uskoa raskautreen kun tunsin ensimmäiset liikkeet rv 20.

      Onnea sinulle paljon odotukseen! Ja muista nauttia oireettomasta odotuksesta, moni wc- pönttöä päivittäin halaileva odottaja vaihtaisi paikkoja kanssasi varmasti millon vain!

    • oireetonta täälläkin

      Täällä sama!

      Mitään oireita ei ollut tai viitannut raskauteen. Ainut oire oli kuukautisten poisjäänti. Pahaa oloa ei ollut kertaakana koko raskauden aikana ja täysin terve tyttö syntyi.

      Itse vasta uskoin raskauteen kun maha alkoi kasvaa. Monesti naureskelin ystäville ja miehelle että en tietäisi olevani raskaana jollei maha kasvaisi :o).

      Myöhemmin oireina tuli sitten jatkuva pissahätä ja loppuraskaudesta lapsi oli laskeutunut niin että painoi jo häpyluuta. Siinä ne oireet olivatkin. Mutta alku- ja keskiraskaus olivat täysin oireettomia.

    • Ei oireita.

      Myös täällä viikko 10 alkanut ja ei minkäänlaista pahoinvointia ollut eikä oikeastaan muitakaan oireita..ajoittaista väsymystä kylläkin. Varhaisultrassa käyty 8 viikolla ja siellä kaikki hyvin :) Täytyy vaan uskoa, että kuulumme tosiaan siihen ryhmään jotka "säästyvät" pahoinvoinnilta :)

    • hansu_83

      mulla ekassa raskaudessa ei ollut mitään oireita ennenku rv 14, silloin alkoi pahoinvointi joka jatkui lähes loppuun saakka, ei tosin ollut koko ajan huono olo mutta useampia kertoja viikossa sai olla pöntön äärellä... terve tyttö syntyi kuitenkin. tokassa raskaudessa pahoinvointia ei kummemin ollut, väsytti vain kovasti, oireet loppuivat rv 8 ja rv 10 sikiö todettiin kuolleeksi :(
      kolmannella kerralla pahoinvointi alkoi heti ja sitä kesti rv 13 saakka sen jälkeen ei mitään oireita kasvavaa mahaa ja raskausdiabetestä lukuun ottamatta, terve tyttö syntyi tästäkin odotuksesta. minusta kaikki 3 raskautta ovat olleet aivan erilaisia joten niin se vaan on että jokainen on yksilö :) onnea raskauteen ja nauti odotuksesta, moni varmasti olisi iloinen oireettomasta raskaudesta :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      120
      1924
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      1818
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1778
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      256
      1454
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1386
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      496
      1038
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      969
    8. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      237
      915
    9. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      912
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      874
    Aihe