Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Peppuseksiasennot

Sain takaapäin ja se tuntui hyvältä, mutta minua jäi harmittamaan etten naama seinään päin saanut nähdä poikaystäväni mieletöntä orgasmia. Onnistuuko lähetyssaarnaajassa esim. tyyny naisen lantion alla? Mikä on miehen mielipide, missä asennossa anaali on paras?
102391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

katsele ilmaisia video clipsiä..haku- ass sex free clips! niin kyllä asentoja löytyy!

Äänestä

Minun mielestäni se on parasta lusikka-asennossa, siinä pääsee kaikkein parhaiten niin kiinni toiseen. Tosin se vaatii vähän pään kääntöä attä näkee toisen kasvot.

On ihan anatomiasta kiinni miten hyvin peppuseksi onnistuu lähetyssaarnaajassa, tyyny tai pari naisen lantion alla varmasti auttaa kunhan miehen vatsa ei pahasti ole tiellä. Samoin voi kokeilla mies alla ja nainen ratsastamassa päällä kasvot mieheen päin, se tosin vaatii vähän harjoittelua ja siinä luiskahtaa helposti jatkuvasti ulos ja nainen joutuu jännittämään jalkojaan jolloin pepun rentouttaminen voi olla hankalaa.

Äänestä
  • Joo, samalla voi pitää kaveria kullista, ei pääse karkuun.

    Äänestä

Parhaiten olette katsekontaktissa jos laitat jalat miehen olkapäille.

Äänestä

Totta, tämähän kyllä onnistuu jos ne jalat helposti taipuu tarpeeksi eteenpäin. Se on tosi kiihottava asento, siinä kun pääsee todella syvälle ja katsekontakti säilyy.

Itsellä ja kaverilla kun jo on sen verran ikää ja "pehmusteita" että ihan kaikkeen mahdolliseen ei taivu, niin pyrkii suosimaan noita helpompia asentoja :)

Äänestä

Koska omasta mielestäni (miehenä) peppuseksin ihanuus ei niinkään tule kovin erillaisesta tuntumasta pepussa versus pillussa, niin pitää päästä näkemään tai muuten kokemaan että kyseessä on nyt tosiaan peppuseksi.

Eli haluan nähdä kyrpäni uppoamisen perseeseen pillun sijaan. Tai sitten muuten tilanne ja vaikkapa naisen äänely antaa ymmärtää, että nyt mennää sinne. Oma härskiytensä on sitten laittaa toisen miehen kanssa yhtäaikaa molempiin reikiin.

Lähetyssaarnaaja oikein visuaalisesti toimiva. Näkee koko operaation, naisen ilmeet ja voi samalla vaikka räpeltää pimpin kanssa. Jos on jalat miehen olkapäillä, niin pääsee todella syvälle pyllyyn.

Takaapäin toimii myös erittäin hyvin. Nainen ratsailla paras vaihtoehto on, että nainen ei ole polvillaan vaan kyykyssä kyrvän päällä. Siinäkin voi sitten sormettaa pimppiä ja klittaa.

Kaikissa tapauksissa suosittelen peppuhuuhtelua niin ei haise paska eikä tule sotkua.

Äänestä
  • Nuo oli hyviä vinkkejä! Kiitos. Haluttaa kokeilla. :)

    Äänestä

kun nainen pyllistää ja käsin levittää pyllyä ite haluan samalla hyväillä sormella pyllyä

Äänestä

Tai sitten peilin edessä-

Äänestä

veteli vanhaa 70v naista peppuun kerran niin kyrpä oli paskaisempi kuin naapurin isännän lantala panon aikana:)

vanha narttu kehui vain että annan mennä poika, luistaa paremmin:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ms Goodass kirjoitti:

Sain takaapäin ja se tuntui hyvältä, mutta minua jäi harmittamaan etten naama seinään päin saanut nähdä poikaystäväni mieletöntä orgasmia. Onnistuuko lähetyssaarnaajassa esim. tyyny naisen lantion alla? Mikä on miehen mielipide, missä asennossa anaali on paras?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu