Moikka! :)
Olis sellasta kysyttävää, että mistä päin löytyy eläinlääkäreitä, jotka on erikoistuneet myös fretteihin? :)
Eläinlääkäreitä?
6
597
Vastaukset
- käynyt sie
tampereella on ainakin eläinklinikka oiva, hyvä paikka! I like :D
- cutedaisy88
seinäjoella mai-vet eläinklinikka...todella ammattimaiset otteet olivat ja tietoa ja taitoa löytyi:=)
- =)
Helsingissä HauMau, eläinlääkäri Pilvi Lassila ja Espoossa Arkki, eläinlääkäri Kristiina Kontio-Jalanka. Molemmilla heistä on ainakin yli 10 vuoden kokemus frettien hoidosta. Lisäksi Kulloosta löytyy eläinklinikka Linnunmäki ja he osaavat myös hyvin frettejä hoitaa.
Näitä kaikkia voin ainakin itse kokemuksien perusteella suositella. - Kysyväeiteiltäeksy
Voi kiitos kaikille! :)
Olen harkinnut pitkään frettiä ja lukenut netin ihmeellisestä maailmasta niin paljon kuin pystyy. :)
Muutan, lukion jälkeen ja mietin noit paikkakuntiikin silleen
jatko-opiskelujen/ eläinlääkärin kannalta. :D
Haluun antaa fretille tooooosi hyvän ja huolehtivan kodin :)- Turun seudulla
Raision Vettorilla on kokemusta, ainakin parilla eläinlääkärillä, ja koira- kissaklinikka osaa myös jonkin verran.
- Keski-Uuusimaa
Tuusulan kunnan eläinlääkäri Einar Eriksson hoitaa kanssa frettejä ammattitaidolla. Tosin Eikka on kunnan eläinlääkäri eli ottaa omat ensin, päivystää myös Kulloossa, joka toinen lauantai.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1201924Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1251818Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101778Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561454Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341386Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4961038Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50969Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115912Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347874