Hei,
Minulla on tehty maksusuunnitelma Team Capitalin kanssa eräästä pikavipistä 6:een erään, jossa viimeinen erä erääntyy nyt.
Kysymykseni kuuluu, kun soitin heille joulukuussa ja pyysin, että voinko maksaa joulukuun eräni muutaman päivän myöhässä, joka heille kyllä sopi, mutta nyt en muista että siirsinkö myös tammikuun erää, joka siis erääntyy tänään 15.1. Olen kyllä maksusuunnitelmaani merkinnyt eräpäiväksi 21.1, mutta kun en ihan tarkkaan muista mitä on sovittu.
Luuletteko, että tuosta tulee ongelmia, jos jätän tänään maksamatta, ja soitan heille heti aamulla huomenna ja kysyn tilannetta, että oliko se eräpäivä 15. vai 21. päivä.
Voiko tosta siis pamahtaa maksuhäiriömerkintä samantien "muutaman tunnin" myöhästymisestä, jos maksan sen heti pois, jos eräpäivä olikin se 15.päivä.
Mielellään asiallisia vastauksia eikä veetuilua kiitos.
Pikaista apua! Kysymys Team Capital maksusuunnitelmasta
Kuinka on?
4
225
Vastaukset
- Suuri pamaus
Ei pamahda, mutta soita heti aamulla.
- Kuinka on?
En viitsinyt ottaa riskiä, kun eri yritysten toimintatavat voi olla erilaisia, joten maksoin pois.
- team capital
Team Capitalilla ei ole vieläkään perintälupaa
http://www.laaninhallitus.fi/lh/etela/oik/home.nsf/Pages/9C1993E475EA654AC225720B0046B370 - 5+20
Miten sait yhteyden koko puljuun? Oon nyt 2 pvää soitellu eikä kukaan koskaan vastaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1041740Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081730Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1051650Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541418Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341376Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii477951Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50941Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115898Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298877Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347826