Nyt on Väyrysen aika tullut, Ainoa oikea valinta Suomen tasavallan presidentiksi, vuodesta 1970-2011 yhtäjaksoisesti eduskunnassa ja välillä EU parlamentissa, kenelläkään muulla ei ole sitä kokemusta ja tietotaitoa niin paljon kuin Paavolla, joten Hän on keväällä 2012 Presidentti!
Väyrysen aika 2012
22
113
Vastaukset
- Väyrynen. Väyrynen
Oikeassa olet: PAAVO VÄYRYNEN PRESIDNTIKSI 2012 ! Hän on pätevin. paras ehdottomasti. Suomen turvallisuuspolitiikan kannalta erityisesti. Idästä on uhka. Niinistö ei hyvä tässä mielessä.
- Väyrynen, Väyrynen..
Sama! Väyryselle menee ääni!!! Niinistö on laimea ympäripuhuja. Väyrynen laittaa 100-0 ulkopolitiikan tuntemuksellaan Niinistöt, Haavistot, Lipposet ja Arhinmäet.
Kuunnelkaa kuinka selkeästi Väyrynen selittää vaikeat euroasiat kansankielisesti ja esittää ratkaisumallit. Muut ehdokkaat puhuvat puutaheinää ympäripyöreitä fraaseja!
Väykkä = numero 4!!!- KriisiMies
Väyrysen aika ei ole vielä!
Kuuden vuoden päästä Paavo on sopivassa iässä olla presidenttinä.
Annetaan Haaviston sotkea tilannetta ensin ja sitten valitaan koko kansan Paavo Väyrynen presidentiksi!
- tavallisen tauno
Olette te Väyrysuskovaiset tavallisen taunoja.
Vai meinaatteko että kun äänestäjä on riittävän tyhmä niin se uskoo tuon.- Väyrysen.,
äänestäjät osaa ajatella omilla aivoilla! Muut on aivopestyjä tolloja,jotka äänestää vaikka simpanssia kunhan erkkomedia vaan hehkuttaa.
- Ootsä tyhmä vai viisas
Väyrysen., kirjoitti:
äänestäjät osaa ajatella omilla aivoilla! Muut on aivopestyjä tolloja,jotka äänestää vaikka simpanssia kunhan erkkomedia vaan hehkuttaa.
Tosta erkkomediasta, on mennyt sellaiseksi agitaattorien puuskimiseksi, että tyhmä äänestää Niinistöä, viisas pystyy näkemään erkkomedian propagandan läpi.
- Pavefani
Olen samaa mieltä, että Väyrysen aika on nyt!
- Jo riitti
Väyrysen on aika tullut poistua polittiselta näyttämöltä ja palata jalasmökkiinsä Keminmaalle.
- Söpö, mut ei riitä
Pave on kyllä ihan söpö mut sais vaan tyytyä naurattaan eläkeläisiä. Haavisto on sitä, mitä porukka nyt kaipaa. Vähän uutta säpinää kehiin, mut ei sentään mitään junttimeininkii, mitä taas Soini tarjoilee.
- NATOlla ei pärjää
Kansa ei äännestä NATO-agentteja. Niinistö putosi jo, Lipponen ei saa ollenkaan ääniä ja kun kansalle selviää Haaviston NATO-kytkyt, äänestäjät lähtee.
Kekkoslovakian haamuja en äänestä missään olosuhteissa. (Sama pätee myös siihen isompaan Paavoon.) Niillä on liikaa luurankoja kaapeissaan sen ajan idänpolitiikan jäljiltä.
Radiomafia järjesti joskus parikymmentä vuotta sitten yhden aamun puhelinäänestyksen: Mikä uudeksi kirosanaksi perkeleen tilalle?
Voittaja: "Voi Väyrynen!"- Väyrysen aika
On yksi ehdokas, joka oikeasti haluaa presidentiksi laittamaan Suomen asioita kuntoon, samaan kuosiin kuin asiat ovat Ruotsissa tai Norjassa, jossa pyyhkii todella hyvin.
Väyrynen on ihailtavan yritteliäs, sinnikäs ja taitava, jonka lisäksi myös ihan hauska tapaus. Kaikki politiikan asiantuntijat kehuvat Väyrystä ja hänen kampanjaansa.
Väyrynen olisi hyvä esikuva myös niille tahvoille, jotka äänestävät Niinistöä, Lipposta tai Haavistoa silmät ummessa. - mölasjakki
Väyrynen on ehdokkaista ainoa, joka kokemuksellaan pystyy torpedoimaan demokratiaamme karsituista toimivaltuuksista huolimatta. Sen hän on aikonut tehdäkin, jos tulee hänelle epämiellyttäviä asioita. (jättää pydälle) Eduskunta joutuu sitten ottamaan viran haltuunsa ja työntämään Paavon hyllylle. Haluamme pressan, joka hyväksyy demokratian perussäännöt ja perustuslain, emme mitään omakehuöykkäriä.
- Mediaprinssi
Jos Niinistöstä tulisi presidentti se korvaisi eduskunnan Helsingin Sanomilla, MTVllä ja YLEllä.
- valon mies
Homojen emäntähyökkäys oli kohtuuton. Äänestän varmasti Väyrystä!
- Ilkeyksien sylttytehtaat
Homojen hyökkäys Paavoa ja Vuokkoa kohtaan oli typerää. Kyllä Suomessa luulisi vielä olevan tilaa ihan "normaalillekin" avioelämälle, missä nainen ja mies rakastavat toisiaan ja pitkään, ikuisesti.
Siinä ei pitäisi olla mitään loukkaamisen varaa, mutta kun Niinistön ja Haaviston kannattajat tehtailevat noita ilkeyksiä Väyrystä ja Soinia kohtaan, että kansa alkaisi inhota heitä eikä äänestäisi. Kummallakin sekä Niinistöllä että Haavistolla aviosiippa ei ole ihan "tavallista tasoa" niin siitä varmaan viha Väyrystä ja Soinia kohtaan tulee kun he ovat hoitaneet yksitysasiansa mallikkaasti. - rasituustas
Ilkeyksien sylttytehtaat kirjoitti:
Homojen hyökkäys Paavoa ja Vuokkoa kohtaan oli typerää. Kyllä Suomessa luulisi vielä olevan tilaa ihan "normaalillekin" avioelämälle, missä nainen ja mies rakastavat toisiaan ja pitkään, ikuisesti.
Siinä ei pitäisi olla mitään loukkaamisen varaa, mutta kun Niinistön ja Haaviston kannattajat tehtailevat noita ilkeyksiä Väyrystä ja Soinia kohtaan, että kansa alkaisi inhota heitä eikä äänestäisi. Kummallakin sekä Niinistöllä että Haavistolla aviosiippa ei ole ihan "tavallista tasoa" niin siitä varmaan viha Väyrystä ja Soinia kohtaan tulee kun he ovat hoitaneet yksitysasiansa mallikkaasti.On suorastaan törkeää ja koko presidentti-instituutiota häväistävää tuo haaviston itsensä jokapaikassa homoudellaan ratsastaminen, koska tietää, että siitä ei voi keskustella, tai on heti rasisti. Kyllä jokainen niinkutsuttu normaali ymmärtää, ettei homopariskunta ole sovelias kansakunnan johtajaksi. Hävettää nuorten ja lastenkin puolesta tuo jokapaikassa homouden julistaminen. Ei heterotkaan tuo sukupuolielämäänsä esille joka tilanteessa. Olishan se aika kornia kertoa presidentin jotta naitiin tuossa poikakaverin kanssa juuri lähtiessä matkalle.
- Narsisti-ehdokkaamme
rasituustas kirjoitti:
On suorastaan törkeää ja koko presidentti-instituutiota häväistävää tuo haaviston itsensä jokapaikassa homoudellaan ratsastaminen, koska tietää, että siitä ei voi keskustella, tai on heti rasisti. Kyllä jokainen niinkutsuttu normaali ymmärtää, ettei homopariskunta ole sovelias kansakunnan johtajaksi. Hävettää nuorten ja lastenkin puolesta tuo jokapaikassa homouden julistaminen. Ei heterotkaan tuo sukupuolielämäänsä esille joka tilanteessa. Olishan se aika kornia kertoa presidentin jotta naitiin tuossa poikakaverin kanssa juuri lähtiessä matkalle.
On sylttytehdasta mutta on pahoinvointiakin, narsismia. Suomessa kun ei vielä ollla ihan amerikkalaisten luokkaeroissa, sikarikkaita ja sikaköyhiä ja suomalaiseen tasa-arvoon ja demokratiaankin kuuluu, että ei liikaa pröystäillä rahoilla.
Kumpikin, sekä Niinistö että Haavisto ovat rohmunneet omaisuutta, Haavisto jopa leikkii köyhää, mutta se ei riitä. Kumpikin haluaisi uhata voimalla, väkivallalla siis NATOlla ja kummallakin puoliso on itseensä nähden huomiota herättävä, epätavallinen, Haavistolla nuori poika, Niinistöllä nuori tyttö, vaikka kummatkin ovat jo keski-iän ylittäneitä setiä, Niinistö ihan jo ukki-osastoa. - nainen 47
rasituustas kirjoitti:
On suorastaan törkeää ja koko presidentti-instituutiota häväistävää tuo haaviston itsensä jokapaikassa homoudellaan ratsastaminen, koska tietää, että siitä ei voi keskustella, tai on heti rasisti. Kyllä jokainen niinkutsuttu normaali ymmärtää, ettei homopariskunta ole sovelias kansakunnan johtajaksi. Hävettää nuorten ja lastenkin puolesta tuo jokapaikassa homouden julistaminen. Ei heterotkaan tuo sukupuolielämäänsä esille joka tilanteessa. Olishan se aika kornia kertoa presidentin jotta naitiin tuossa poikakaverin kanssa juuri lähtiessä matkalle.
Mä olen niin just sun kanssas samaa mieltä!!!!!
Homoja siellä homoja tuolla.. ällöttääää jo!!!!!
Paavo ja Vuokko Väyrynen ovat esimerkillinen presidenttipariskunta. Pitkä avioliitto jo heillä ja aina vain juttua riittää, hyviä normaaleja esikuvia nuorisolle kiitos! - normaaliutta
nainen 47 kirjoitti:
Mä olen niin just sun kanssas samaa mieltä!!!!!
Homoja siellä homoja tuolla.. ällöttääää jo!!!!!
Paavo ja Vuokko Väyrynen ovat esimerkillinen presidenttipariskunta. Pitkä avioliitto jo heillä ja aina vain juttua riittää, hyviä normaaleja esikuvia nuorisolle kiitos!Minuakin inhottaa tuo nykyinen homojen ihailu. Kohta ei mies kelpaa mihinkään ellei ole homo.
Väyrynen näistä ehdokkaista paras. pitkä kokemus politiikassa ja tohtorin arvo. Luulisi, että sillä ohittaa ylioppilaat.
- Pavefani
Kyllä ohittaa. Nyt on taas toivoa, että Väyrynen pääseekin toiselle kierrokselle!
- bibliasta
hän loi meidät mieheksi ja vaimoksi......jne. Loukkasinkohan taas Haaviston joukkoja, ko otin lainauksen siitä vaatimattomasta pikkukirjasesta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1076842
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h915105Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1113349Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333232Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska282391Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191746Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961391Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391332Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311246- 481014