VIIMEISETKIN SIEMENPERUNAT

Itä-Suomesta viedään viimeisetkin siemenperunat. Nyt On lakkautuslistall Pohjois-Karjalan prikaati. Satoja työpaikkoja katoaa. Kyllä Käteinen pistää halvalla jo muutenkin työttömyydestä kärsiviä alueita!!!!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No mutta ajattelepa ite! Pitäähän Saksalle ja Ranskallekin saada rahaa. Kreikka on jo vanha juttu. Kyllä meidän herroilla pitää olla paikka pöydässä muiden kekkuloidem vieressä. No niin, linssiin kustaan kansaa, mutta eihän se uutta ole!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


se on sitten siinä., kirjoitti:

Itä-Suomesta viedään viimeisetkin siemenperunat. Nyt On lakkautuslistall Pohjois-Karjalan prikaati. Satoja työpaikkoja katoaa. Kyllä Käteinen pistää halvalla jo muutenkin työttömyydestä kärsiviä alueita!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu