Väyrynen valitaan ensimmäisellä

Väyrynen räjäyttämässä pankkia, kuka olisi uskonut, mediakaan ei voi enää mitään.
Keskustan Paavo Väyrynen ja vihreiden Pekka Haavisto saisivat uusimman HS-gallupin mukaan molemmat 17 prosentin (Väyrysella tuplat eli ohittanut Niinistön) kannatuksen presidentinvaalien ensimmäisellä kierroksella, jos vaalit pidettäisiin nyt.
951
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

on median viimeinen epätoivoinen vedätys varmistaa Niinistön valinta, liian läpinäkyvää..

Äänestä
  • saisimme media vapaat vaalit

    Äänestä

Mielenkiintoinen kisa tulee, meinaan viitossijasta. Siellä kaksi punikkia ottaa mittaa toisistaan kumpikin 6% kannatuksella.

Putki Paavon mahalasku on täydellinen. Vain noin kolmannes Paavo Väyrysen kannatuksesta. Demarien politiikka puree

Paavo Väyrynen kohoaa toiselle kierrokselle

Jomppekin puree hammasta matalassa murjussaan kun lukee raamattuaan, Hesaria

Äänestä
  • vasemmisto tästä opiksi, epäilen ettei ota

    Äänestä

  • ottaakohan kirjoitti:

    vasemmisto tästä opiksi, epäilen ettei ota

    .

    Äänestä

Väyrynen on keskustalle kuin puku 70-luvulta. Jos sitä pitää riittävän kauan vaatekaapissa, se tulee taas muotiin", eräs politiikan toimittaja kuvaa.

Äänestä
  • Väyrysellä on panokset lopussa. Haavisto päästää ohi!

    Äänestä

  • näin on käymässä kirjoitti:

    Väyrysellä on panokset lopussa. Haavisto päästää ohi!

    päättelet, nythän vasta päästään itse asiaan..

    Äänestä

Toki Haavisto päästää Väyrysen ohi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kierroksella.. kirjoitti:

Väyrynen räjäyttämässä pankkia, kuka olisi uskonut, mediakaan ei voi enää mitään.
Keskustan Paavo Väyrynen ja vihreiden Pekka Haavisto saisivat uusimman HS-gallupin mukaan molemmat 17 prosentin (Väyrysella tuplat eli ohittanut Niinistön) kannatuksen presidentinvaalien ensimmäisellä kierroksella, jos vaalit pidettäisiin nyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu