Olisi jälleen kuopion työttömillä tarjolla ruokaa 19.päivä klo 9 alkaen ja 20. päivä klo8 alkaen tarjolla eu:n tarjoamaa ruokaa. ruokaa on suurinpiirtein kolmen muovikassin verran, joten muistakaa ottaa omat kassit mukananne. Allekirjoittanut käy ainakin hakemassa ruokaa kaappiin.
eli Suokatu 18, to 9-14. pe 8-14.
Ruokaa
Eu ruokaa 19.-20.1.2012 tarjolla
4
109
Vastaukset
- Petteri
Mitähän ruokaa siellä on tarjolla?
- s5r6e
liekköön kuinka kaaheet jonot ylleesä?
- 13+8=138?
Tarjolla on vehnäjauhoja, sämpyläjauhoja, näkkäriä, hapankorppuja, keksejä, mysliä, pastaa, makaroonia, maitojauhetta ... tuo lista on ulkomuistista mutta lähes oikea saattaapi olla tai sitten ei.
Jonoja varmaan heti aamusta ainakin on. Ruokaa on yhtensä noin 13 tonnia (aika monen paskan tarpeet).
Tuota samaa ruokaa jaetaan asukastuvilla 1.2.2012 klo 9 alkaen. - kuty
jep tuossa ylhäälllä on toi lista mitä on tarjolla ja ei täällä ainakaan vielä ole kauhea ryysis. teretulemasta:) ja joo asukastuville tuodaan ruokaa 1.2.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1171869Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101768Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1141766Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561439Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341383Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4861016Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50962Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115908Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237902Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347864