Leimattu

s.uikkapää.

Taas on meni auto heittämällä läpi katsastuksesta ja leimaa on taas vuodeksi!! Ainiin, unohdin mainita että olen katsastaja ja kyseessä oma auto! Ja ei tarvinnut maksaakaan mitään, kyllä on halpaa!! Kyllä on kivaa hylätä kaikkien urpojen romuja ja naureskella kahvihuoneessa työkavereiden kanssa tyhmiä asiakkaita ja vielä tyhmempiä selityksiä!

10

297

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VLP

      Jos olet oikeastikin katsastusmies niin kyllä teitäkin huijataan ihan yhtä paljon, hehehehe

    • A. Siakas

      Loistavaa, hyvä että edes joku saa olla iloissaan, kun aina maristaan hinnoista ja hylkäyksistä, kiva lukea positiivisiakin kommentteja.

    • minä

      Muuten hyvä, mutta katsuri ei saa itse katsastaa omaa autoaan ;)

      • sdfghjku7y65

        entäs työkaveri?


    • s.uikkapää.

      Työkaverihan sen katsasti, noin niinkuin "paperilla"! Fyysisen tarkastuksen tein itse! Että repikää siittä!

      • Siitttä

        "Että repikää siittä!"

        Mikä on tuo "siittä"? Kehoitatko siis repimään ilman jotain, joka alkaa "siit..."? Mistä on kyse ja mikä on sanan perusmuoto?


    • Johannes77

      Vielä parempi: Itse myin suikkapäälle täysin pommin 2-korisen golfin. Itse katsasti, löysi mädän etupalkin. Sanoin etten hitsaa, paaliin laitan. Suikka sanoi että helppo tämä on hitsatakin, teki tarjouksen autosta ja sai golfin muijalleen kauppakassiksi.

      Ai niin, ne piiloviat: Palanut kansitiiviste, moottoriöljy harmaata tahnaa ( glykolia joukossa ) Öjjy- ja nestevuodot tilkitsin ennen leimaa sikafleksillä pensselillä vuotokohtiin levittäen. Tyhjäkäynti häipyy moottorin lämmettyä. Kaasuttimen rikkinäinen vahatermostaatti ( korjattu poranteränpätkällä, joka pitää nopean joutokäynnin kurissa ). Lämppärin kenno paskana. Letkut yhdistetty moottoritilan puolelta.Mitäs vielä... Takapyörän iskaritolpassa julmettu ruostereikä. Tilkkeenä puolen millin pelti, kulmista popniitein kiinni ja musta massa päällä.

      Mahtoiko suikalle tulla halvaksi hitsata ja laitella tonnin golf : ) Leima olisi tällekin tullut kunhan olisin huomannut etupalkin reijän peitellä! Että erehtyy ne katsuritkin joskus.

      • Kolhvi

        Mitä muuta unessas näit?


    • vanha suikkapää

      Se solidaarisuus mikä mikä minun osalleni on tullut, tulee juuri siitä, että itse tarkastan oman ajoneuvoni , ennenkuin vien sen kolleegani tarkastettavaksi.
      13 vuotta sen maksoin itse,ennenkuin tuli mahdollisuus muunlaisiin työtehtäviin.
      Mutta ainakin minun työtoverini ovat antaneet mahdollisuuden korjata ne viat ,mitä
      omassa tarkastuksessani en havainnut, mutta korjatuksi ne aina tuli.
      Sen takia ei katsastusmieskään samaa omaa autoaan katsastaa.

    • VLP

      Sanot siis että olet huono katsastusmies kun et itse löydä edes omasta autostasi vikoja, työkavereiden pitää nekin etsiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      2124
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      135
      2028
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      1818
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      258
      1496
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1399
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      548
      1156
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      998
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      937
    9. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      348
      929
    Aihe