Keskipohjanmaa lehti suosii ruotsinkielisiä

Huuur mucket ??

Täytyy kyllä ihmetellä, kun katsoo Keskipohjanmaa lehden tv ohjelma tietoja.
Tämän päivän Keskipohjanmaa lehdessä ei ollut enää ohjelmatietoja
JIM kanavalta, eikä ole myöskään Suomi tv:n ohjelmatietoja.
On kyllä kaikki ruotsalaiset tv kanavien ohjelmatiedot, jotka eivät edes näy antennitaloudessa, kuten:
TV5, STV1, STV2, TV3, TV4

Ainut kanava, jolta tulee jotain katsottavaa on JIM ja ajoittain Suomi tv.
Muut kanavat näyttävät yleimaailmallista hömppää kulminoituneena mauttomaan poliittiseen, muodin ja viihdemaailman kulminointumaan.
JIM kanavalta näkyy moninkertaisesti mielenkiintoisia asia ohjelmia, joiden tasoon ei Yle yllä edes vähäisimmässä määrin saati edes näytä mitään vastaavia ja kiinnostavia ohjemia.
Ylellä on nyt velvollisuus parantaa ohjemiensa tasoa ja lisätä ohjematarjontaa, koska yle sääti pakkoveron jokaiselle suomalaiselle.

3

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voizce

      Voisitko laittaa julki muutaman hyvän ohjelman JIM:ltä.

      • Huuur mucket ??

        Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...... !!!!!
        No mennäänpä ihan JIM kanavan alkuajoille saakka...
        Silloin JIM kanava osoitti olevansa poikkeus kanavien joukossa ja lähetti jo silloin erikoislaatuisimpia ohjelmia, mitä ei muut kanavat esitä...
        No laitetaas esimerkkejä mielenkiintoisia tästä lähtee nyt....

        Hullut Japanilaiset
        Banzuke
        Kahjot ninjat
        Likaiset työt
        Likaisen työn sankarit
        Halki, poikki ja pinoon
        Villit nettivideot
        Villit lomavideot
        American Chopper
        Kuuluisat kuppilat
        Mahdoton illallinen
        Tilt
        Maailman oudoimmat ruoat
        Insinöörien taidon näytteet

        Tuossa olikin muutamia esimerkkejä JIM kanavan ohjemista


    • Kaapro Joonatainen

      Mahtavaa mielensä pahoitusta. :D Jos sulla on netti, ja tännekin kirjoittelet, oletettavasti osaat myös katsoa ohjelmatiedot netistä.

      Telkkarista ei tule oikein mitään katsomisen arvoista. En ole kyllä omistanutkaan telkkaria moneen vuoteen joten en nyt tietenkään ihan täysin ohjelmatarjontaa tiedä, mutta väliäkö hällä. Mulla on nimittäin ittellä kamerat päässä ja sieltä tulee niin perkeleen laadukasta realityä 24/7 että! On vauhtia ja vaaratilanteita, romantiikkaa, yllättäviä juonenkäänteitä, seikkailua, tutkimusmatkailua ja vaikka mitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      193
      2430
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      58
      1325
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1187
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1137
    5. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      1078
    6. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1059
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      97
      1049
    8. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1038
    9. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      985
    10. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      982
    Aihe