webhosting

Mistä edullinen webhosting pienyritykselle, jolla vain infosivuja?
9545
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

suosittelen webhotelli.fi - palvelua, näppärä, toimii hyvin. Domainkeskuksesta taas tosi huonoa sanottavaa, otin yhden domainin heidän kauttaan ja kun siirsin sen webhotellin, domainkeskus alkoi rahastamaan, joudun maksamaan heille vielä 40€ joka vuosi siitä, että joskus kävin heidän sivuillaan

Webhotelli tarjoaa muuten com-domainin ilmaiseksi. Loistopalvelu verrattuna kusetuskeskukseen, oikein suututtaa välillä... Eli älä ota domainia mistä sattuu, mieti mistä otat palvelut. Siirrosta joudut maksamaan vuosittain enemmän kuin itse palvelin-palvelusta.

Äänestä
  • Mistä niitä siirtokuluja tulee, siitäkö että joku sen sivun aukaisee, vai mitä se pitää sisällään?

    Minulla on ollut domainparkki nimelle, mutta kun on tarkoitus avata sivut, niin pitää vähän katsoa toimivuutta ja kuluja.

    Äänestä

  • Tarkoitatko että domainkeskus omistaakin domainnimen etkä sinä? Ja laskuttaa sinua käytöstä jos et ota hostingia sieltä.

    Äänestä

  • ???????????????????? kirjoitti:

    Tarkoitatko että domainkeskus omistaakin domainnimen etkä sinä? Ja laskuttaa sinua käytöstä jos et ota hostingia sieltä.

    En pysynyt ihan kärryillä. Minulla on se parkissa ollut domain fi-loppuinen ja maksan siitä itse vuosimaksua suoraan Ficoralle.

    Äänestä

Webhotelli.fi on hyvä ja halpa. Minullakin on domainkeskuksen suhteen sama ongelma kuin tuolla yhdellä, eli otin aikoinaan domainin sieltä. Vaikka sitten siirsin domainin webhotelliin, laskuttaa domainkeskus edelleen reilu 40€ vuodessa.

Äänestä

Googleta hakusanalla websuunnittelija valitse tuloksista joku ja ota yhteyttä.
Kyseiset henkilöt hakee sinulle todella edullisen webhosting palvelun tarjoajan maailmalta.

Äänestä

Jos infosivut ovat valmiina eikä niitä päivitetä viikoittain niin on pitkälti sama mistä hosting-palvelusi ostat, ehkä valitset halvimman? Näiden "edullisten" palvelujen kanssa on vähän niin ja näin, joko niitä pyörittää teekkarit opiskelujen ohessa ja kun päästään oikeisiin töihin niin firma jää heitteelle. Tai sitten firman idea on sitoa sinut kiinni pitkillä sopimuksilla ja pahimmillaan vielä annat heille domainisi omistuksen.

Itse olen käyttänyt Louhi Networksia joka on kohtuullisen suuri firma ja jolla on laaja valikoima eri palveluja, hinnat eivät ole halvimmasta päästä mutta siedettävät. Asiakaspalvelua olen saanut tarvittaessa ja palvelut avautuvat usein tunnin parin sisällä.

Äänestä

Tuosta edullinen tukee WP plus löytyy optimointi plugini.
http://one.me/fiajtbde
Tästä linkistä 2€ bonus

Äänestä

kokeile vaikkapa suomalainen sjr.fi
itse olen käyttänyt monta vuotta eikä onglemia ole ollut ja varsin edullinen muttei toki ilmainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


toimivaa ratkaisua kirjoitti:

Mistä edullinen webhosting pienyritykselle, jolla vain infosivuja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu