olisiko tämä jo vihdoin

lopun alkua??

oon riutunut "kamalassa" intohimossa, rakkaudessa, ikävässä ja omassa haavemaailmassani jo aikani. siis jo sen verran välillä alkanut jo oma tila huolettamaan -kun mikään muu ei kiinnosta mihinkään ei ole pystynyt keskittymään, ajatukset välillä melkein pakkomielteisiä??

olen suurin piirtein elänyt niistä hetkistä kun taas tavataan, ja ollut koko ajan valmis ihan mihin vaan.

Tavallaan hän kuuluu elämääni ja minä hänen, mutta en "sillä tavalla" kun tahtoisin. Mut enemmän kuin onnellisena olen tyytynyt siihen mitä saan. Ja eiköhän hänkin ole sen huomannut. Hänen intressinsä on ihan toisaallta, ja niitäkin olen vakavana kuunnellut vaikka ne on olleet kuin tikarin pistoja sydämeen.

Nyt aivan yhtäkkiä tunnen seesteistä levollista surua. Ja sellaista että en ehkä enää niin jaksaisi iloita (ja elää) niistä hetkistä jotka merkitsee minulle paljon, mutta hänelle tuskin mitään. Olen elänyt toivossa vaikka siitä toivosta ei ole näkynyt pahemmin merkkejä. Nyt näen ettei sitä toivoa ole. En jaksa enää hakata päätäni seinään. Tahdon armahtaa itseäni.

Nyt toivon että tämä tunne tila olisi lopullinen. Vaikka nyt surettaa ja itkettää niin olisiko tämä vihdoin se surutyö joka on tehtävä ennemmin tai myöhemmin, saadakseni tämä asia päätökseen. Olisi jo aika..

(JA toivon hartaasti ettei tämä ole vaan pms-oireita ja palaan taas kohta entiseen...)

8

403

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Just så

      menkat tulossa, varmat merkit, usko pois, pari päivää ja taas ohi hetkeks, seuraavaan kertaan !

      • lopun alkua??

        toivon kuitenkin ettei ole noin


      • Eihän se
        lopun alkua?? kirjoitti:

        toivon kuitenkin ettei ole noin

        puhunu lopun alusta mitään vaan viittas viimeiseen lauseeseen siitä että kuukautiset on alkamassa !! Haloo !!


    • kaukana lopusta

      Hienoa, mutta se tärkein puuttuu eli noiden asioiden ja haaveiden totetuttaminen todellisuudessa. Ei se toinen ihminen ikinä tule tietämään mitä ajattelet jos et hänelle kerro niitä asioita. Ei ne viestit täältä tule hänelle saakka ja vaikka hän lukisikin täällä niitä viestejä sattumalta niin ei voi ymmärtää että ne ovat hänelle.

      Ota yhteyttä elävän elämän puolella ja selvitä että ovatko tunteet aitoja ja molemminpuoleisia vai vaan sinun pms-oireita. ;)

      • lopun alkua ??

        ajattelin ja toivoin ettei tämä suru ja haikeus olis vain pms-oireita vaan ihan oikeeta surutyötä ja luopumista. mun tunteeni on aitoja.

        Olen käytännössä tehnyt kaikkeni sen eteen että hän ymmärtäisi mistä on kyse. En tietoisesti mutta kyllähän se paistaa kaikesta käytöksestäni ja puheistani. Tai siis olen tehnyt kaikkeni, paitsi sanonut suoraan.
        Mutta ei kai aina tarvita sanoja...?

        Tuntuu typerältä että kaiken tämän jälkeen alkaisin vielä lässyttelemään yhtään mitään.


      • lopun alkua ??
        lopun alkua ?? kirjoitti:

        ajattelin ja toivoin ettei tämä suru ja haikeus olis vain pms-oireita vaan ihan oikeeta surutyötä ja luopumista. mun tunteeni on aitoja.

        Olen käytännössä tehnyt kaikkeni sen eteen että hän ymmärtäisi mistä on kyse. En tietoisesti mutta kyllähän se paistaa kaikesta käytöksestäni ja puheistani. Tai siis olen tehnyt kaikkeni, paitsi sanonut suoraan.
        Mutta ei kai aina tarvita sanoja...?

        Tuntuu typerältä että kaiken tämän jälkeen alkaisin vielä lässyttelemään yhtään mitään.

        ja todella haluan nousta tästä suosta.

        hän mm. puhuilee ohimennen jostain omista ihastuksen kohteistaan todella mairittelevaan sävyyn. en tiedä ärsyttääkö tahalleen, vai tahtooko vain alleviivata että hänellä ihan muut kiinnostuksen kohteet vai eikö vaan tajua?

        tällanen mm. syö todella, eikä mun sydänpolo enää jaksa. ja huonoimmassa tapauksessa alan kiukuttelemaan hänelle syyttä suotta sillä hän on kuitenkin autuaan viaton koko hommaan.


    • eiks ni

      Sillä on toinen, eiks ni? se on onnellinen ja sä surullinen?

    • hyvässä&huonossa

      Se saattaa joskus olla hidasta, mutta sitäkin pysyvämpää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      1984
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1910
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1804
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      256
      1470
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1394
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      523
      1091
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      978
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      920
    9. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      889
    Aihe