Olen pyrkinyt lihasta kasvattamaan viimiset puoli vuotta ja vielä pitäisi 2 kiloa saada lisää ennen maaliskuuta jolloin varsinainen dietti alkaa ennen kesää. Ruokatottumukset terveelliset enkä herkkuja popsi melkeempä ollenkaan, mutta olen silti pluskaloreilla. Liikun normaalisti ja harrastan urheilua 6 kertaa viikossa. Itse ongelma jos sitä siksi voi sanoa on pienet läskimöhkärepaukut jotka ovat alkaneet muodostumaan käsivarsien alle ja reiden alueille. Mitä niille teen tylsyyksissäni on hipelöin ja kopeloin niitä ja pyrin hajottamaan puristamallla ne rikki. Joskus olen myös tehny viillon ihoon ja puristanut ne ulos mikä nyt on ihan sairasta haha. ps. hipelöin niitä päivittäin aina ku on tylsää.
onko kellään vastaavia kokeuksia läskimöhkärepaukuista ja niiden hipelöimisestä?
Rasvapaukukkujen hipelöiminen kehossa.
5
137
Vastaukset
- röpelö
"Joskus olen myös tehny viillon ihoon ja puristanut ne ulos mikä nyt on ihan sairasta haha"
Niin mitä sieltä on ulos tullut? - thennis
sellasia rasvapöykköjä kovia sellasia
- nlöp
Hyh, eikö tuosta jää arpia? Onko ne kauniita, mieluummin vähän läskiset raajat kuin arpiset. Läskin saa pois mutta arvet pysyy.
- vcxvxcvcx
Siis mitä nuo ovat? Kannattaisiko hakeutua lääkäriin, koska normaaleja nuo eivät ole.
- thennis
jää niist arvet mutta ihan minipienet enkä mä ny joka päivä niitä ulos puristele ku muutaman kerran oon mielenkiinnosta ja ärtymyksestä mitä ne oikee on. ja joo on ihan normaaleja ihrapaukkuja, kaipa ne toisilla on enemmän sanoisko esillä tai muodostuneet erillälailla. mutta joo lääkäri ois kai iha jees mielen puolesta ni ei mikskää tavaks kun kerta on vaan niin vaikee olla hipelöimättä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1041740Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081730Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1051650Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541418Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341376Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii477951Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50941Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115898Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298877Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347826