http://www.autobild.de/artikel/vw-grosser-diesel-rueckruf-2793956.html
VW kutsuu korjattavaksi lähes 300 tuhatta autoa, koska diesel ei pysy ruiskutusjärjestelmän letkujen sisällä.
Vika koskee tietenkin myös Audia, Skodaa ja Seatia koska sama moottori.
Suomessa varmaankin kiistävät vian olemassaolon. Vielä ei ole yksikään auto palanut. Kai.
2.0TDI takaisinkutsu 300 000 autoa
7
394
Vastaukset
- kuralle meni
prkl tää sama juttu onkin jo edeltävässä topicissa.
- rudolf D.
Paloihan se postin Caddy maxi. Mutta vika-sanaa ei saa käyttää, sillä .....
Sehän aiheutui vaan ominaisuudesta, toistan: ominaisuudesta ! - toyota man
ossss täällä taasen on vaihdellut nimimerkkiä oikein urakalla, kunhan muistaisi syödä yhtä ahkerasti mielialalääkkeitä ettei siipi olisi aina maassa.
- osssss
Tuossa näkee esimerkillistä automerkin vastuunkantoa.
- vai kiistävät, hah!
Suomessa kutsu koskee n. 2000 autoa. Autojen omistajille on lähetetty asiasta tiedote ja huoltokutsu jo joulukuussa. Suurimpaan osaan autoista on tarvittava värähtelyn vaimennus jo asennettu.
- Kolksvaaken..
Liityykö tämä sama moottori siihen että VAG autot pommppailee katsastuksissa?
Tosin audi puutuu listalta. Mahatiasko sitten olla kyse 1.9 moottorin päästövaikeiuksista?
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10463907
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1171869Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101768Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1141766Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561439Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341383Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4861016Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50962Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115908Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237902Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347864