Ei aina mullakaan kaikki lamput näköjään pala tai sitten oon oikeesti vähän pimee, mut oli ihan pakko tulla nyt sanomaan kun tuli ahaa-elämys ulkona kehuessani ääneen Suomen luonnon kauneutta ja no sanottakoon nyt ääneen oman mielen mukainen mielleyhtymä aikaisemmin tänään täältä lukemalleni viestille.
Tänä vuonna taitaa olla karkausvuosi ja naiset saa taas kosia karkauspäivänä. Se oma viime kertainen kosintani ei ollut vitsi vaikka leikkimielellisesti sen esitinkin vaan oikeesti mietin ja sitä sillä tarkoitin, että sussa voisi olla ainesta sellaiseen. Ehkei se viesti ollut minulle tai mitenkään liittynyt näihin ajatuksiin, mutta ei kai se pahastakaan ole jos uusin tässä sulle vielä sen kosinnan vain sanomalla joo, joo, mennään naimisiin ja käydään häämatkalla vaikka sit Viipurissa
Karkauspäivä lähestyy taas...
7
222
Vastaukset
- wanhak.
Ok
- Tssss.....
Olet roikkunut palstalla neljä vuotta, ja ajattelit repäistä ihan samansisältöisellä viestillä?
- no avioliitto
En meinaa kosia sinua,enkä ketään muutakaan miestä.
- ei ikinä
ap--siis auckland, älä unta näe, vai vielä kosia,huh huh
- von petronov
Eihän täällä sitä aucklandia oo näkyny aikoihin, sehän lopetti palstailut muistaakseni.
Sulla taitaa olla asenne ongelma.
Mistä sullakin on noin negatiivinen asenne jotain täysin tuntematonta tyyppiä kohtaan
- Kositko mua?
Tässä kommentti kommentteihin kertaheitolla:
Muille en osaa sanoa kuin "ei ikinä":lle en ole auckland; ja "Tssss....."lle (olikohan siinä tarpeeksi pisteitä), että mitä jos oon vaik kauemminkin palstalla ollut vaik en nyt sanoisi kuitenkaan roikkuneeni täällä ja en ajatellut samaa tekstiviestiä laittaa. Ei nimittäin kannata itseään toistaa vaikka sitä niin useasti tuleekin vahingossa tehty, mutta tottahan se on, että viisas pääsee vähemmällä kun esittää kysymyksensä sillä tavoin että voi sitten esittää jatkokysymyksen suoraan tarvitsematta esittää alkuperäistä kysymystä suoraan uudelleen. Niin ja muuten toikin teksti oli muuten mukautettu versio alkuperäisestä.- Kositko mua?
...osasimpas vielä tuolle "no avioliitto":lle-...joo elä kosikkaan, kun en oo oikeesti mies
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1111789Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101749Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1111691Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541432Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341378Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii483985Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50951Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115901Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298892Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347838