Ensimmäinen kuva 31.10.2011, jolloin tilanne näytti tosi pahalta. Eli siis kun aloitin big 3 hoidon. Kuvan ottohetkellä olin juuri ajanut pääni 2 mm terrällä.
Toinen kuva tänään eli 17.1.2012. Tässä kuvassa ajoin pääni 2mm lyhyeksi kolme päivää sitten.
Puhukoot kuvat puolestaan ja olkoon se rrohkaisuna kaikille.
1 kuva otettu 31.10.2011
[IMG]http://i40.tinypic.com/1z6wduh.jpg[/IMG]
http://i40.tinypic.com/1z6wduh.jpg
-------------------------------------------------
2. kuva otettu tänään
[IMG]http://i39.tinypic.com/2lvz4tj.jpg[/IMG]
http://i39.tinypic.com/2lvz4tj.jpg
Rohkaisua kaikille - Tuloksia kuvien kera !
28
1137
Vastaukset
- Kuvat pitäisi
ottaa samalta korkeudelta, samalla tarkkuudella, samassa asennossa ja saman pituisella sängellä. Hyvä, jos olet tyytyväinen.
- nameless...
Silti, etkö huomaa yhtään parannusta?
- Ainakin
nameless... kirjoitti:
Silti, etkö huomaa yhtään parannusta?
oikealla ohimolla näyttäisi olevan enemmän, mutta "ennen" kuvassa sänki niin lyhyt, että heijastaa enemmän.
Pitemmästä tukasta näkisi paremmin, mutta uskotaan, onhan itselläkin toiminut, vaikka ei harventuneisiin kohtiin enää entisenlaista tulekaan.
Kaksi taukoa, etten saanut lääkettä kun jäi tulliin, hiukset heikkeni nopeasti. Onneksi tuo Rogaine tulee luotettavasti.
- nameless...
http://i44.tinypic.com/qosjye.jpg
Siinä vielä vierekkäin vertailtavana.- Hullun nopeasti
on lääkkeet sulla vaikuttaneet,jos parin kuukauden jälkeen on tilanne korjaantunut täysin! Sulla todella toimii huippuhyvin,tule sitten myöhemmin kertomaan sivuvaikutuksista!
- nameless...
Hullun nopeasti kirjoitti:
on lääkkeet sulla vaikuttaneet,jos parin kuukauden jälkeen on tilanne korjaantunut täysin! Sulla todella toimii huippuhyvin,tule sitten myöhemmin kertomaan sivuvaikutuksista!
Hyvin on tehonneet, mutta olen tehnyt paljon muutakin kuin vaan tämä big 3. Olen ottanut sen asenteen, että hiukset on koko elämä ja se on saatava kuntoon keinolla millä hyvänsä ja tulos on sitten kahdessa ja puolessa kuukaudessa tätä luokkaa.
Sivuvaikutuksista. En ole varma, mutta voi olla, että ärsyynnyn herkemmin pienistä töksäyttelyistä kuin aiemmin. Voi johtua gefinan testosteronia lisäävästä sivuvaikutuksesta. Tai sitten olen vain luuloharhainen. Jokatapauksessa tämän ansiosta olen tullut myös paljon reippaammaksi ja aktiivisemmaksi.
Mitä munan kuntoon tulee niin voin sanoa, että seisoo hyvin, mutta kestää pidempään laueta. - En löytänyt
nameless... kirjoitti:
Hyvin on tehonneet, mutta olen tehnyt paljon muutakin kuin vaan tämä big 3. Olen ottanut sen asenteen, että hiukset on koko elämä ja se on saatava kuntoon keinolla millä hyvänsä ja tulos on sitten kahdessa ja puolessa kuukaudessa tätä luokkaa.
Sivuvaikutuksista. En ole varma, mutta voi olla, että ärsyynnyn herkemmin pienistä töksäyttelyistä kuin aiemmin. Voi johtua gefinan testosteronia lisäävästä sivuvaikutuksesta. Tai sitten olen vain luuloharhainen. Jokatapauksessa tämän ansiosta olen tullut myös paljon reippaammaksi ja aktiivisemmaksi.
Mitä munan kuntoon tulee niin voin sanoa, että seisoo hyvin, mutta kestää pidempään laueta.tietoa, että lisäisi testosteronia. 4 % yleensä tilapäisiä erektio ongelmia ja harvinaisempana rinnankasvua, mikä viittaisi päinvastaiseen. Kuitenkin löytyi tälläinen, androgeeni voisi selittää asian.
"Finasteridi on synteettinen 4-atsasteroidi ja spesifinen solunsisäisen entsyymin, tyypin II 5-alfareduktaasin, kilpaileva estäjä. Entsyymi muuttaa testosteronin tehokkaammaksi androgeeniksi,
dihydrotestosteroniksi (DHT). Eturauhasen ja täten myös liikakasvuisen eturauhaskudoksen
normaali toiminta ja kasvu ovat riippuvaisia testosteronin muuttumisesta DHT:ksi. Finasteridilla ei
ole affiniteettia androgeenireseptoriin."
http://spc.nam.fi/indox/nam/html/nam/humspc/4/102654.pdf
- lohikäärme n
Onnittelut, hienoa! Olet selvästikin hoitanut asian huolellisesti kun noin hyvät tulokset olet saanut. Eron kyllä huomaa aloitustilanteeseen.
- nameless....
Ja täytyy vielä sanoa, että tämä hiusten uudelleen kasvu on melkö jännä ilmiö. Yhtä tyylikkäästi ja tasaisesti kuin hiukset yleensä lähtevät niin yhtä tasaisesti tietyin alueittain hiukset kasvavat takaisin. Otsan hiuslahdekkeet ovat ikäänkuin umpeentumassa. Lahdekkeen alueella on vaaleaa karvaa, jota ei kuvassa näy, joka odottaa vuoroaan vahvistua normaaliksi hiukseksi. Tätä tahtia minulla on samanlainen hiusraja kuin joskus lapsena.
- pedrooo0
saanko kysyä minkäikäinen olet?
- nameless....
Olen 23v
Olen alkanut kasvattamaan hiuksia ja enää en leikkaa niitä ikinä :) Hyvin kasvaa ja näyttää muutenkin kaikinpuolin hyvältä. Voisi sanoa, että täydellinen hiustenkasvun paluu -pienoinen ohuempi alue ohimojen kohdalla, mutta kai sekin tulevaisuudessa vahvistuu. Oikeastaan eikä siihen edes kiinnitä niinkään huomiota kun hiukset näyttää muuten todella vahvoilta ja paksulta. - nameless...
Olen kyllä vitun tyytyväinen hiusteni tilanteeseen nytten. Viime syksynä tilanne näytti todella masentavalta... 3 ja puoli kk big3:lla priorinilla on tehonnut ÄÄRIMMÄISEN hyvin. Lisäksi olen käyttänyt mivitotal plussaa,sekin näyttää olevan tarpeellinen jos haluaa hyviä tuloksia.
Nyt jo, olen erittäin tyytyväinen ja tästä edespäin elämäni loppuun asti hiukseni vain tulevat vahvistumaan ja paranemaan!
Tsemppiä ja ahkeraa rutiinia big3:lla kaikille!- Jutut 23 vuotiaalla
Kuule sinä et tiedä hiustilanteestasi 40 vuotiaana vielä yhtään mitään,etkä siitä kuinka tärkeä asia hiustesi viljely sinulle silloin enää edes on!
- Kaiken Kokenut
Kyllä sinä 23 vuotias tiedät. Sinulla on kaikki mitä tarvitset Big 3 ja tulevaisuudessa jos finasteridin vaikutus heikkenee vaihdat dudasteridiin ja sitten onkin jo uusia aineita hiusten ylläpitämiseen.
Sinulla on asiat hyvit. Vaikka välillä tilanne näyttää toivottomalta, mutta kun sinnikkäästi jatkaa aineiden käyttöä niin sinnikkyys palkitaan. Ne jkuukaudet ovat pitkiä, mutta tulosta kannattaa odottaa. Kyllä se sieltä tulee. Sivuvaikutuksetkin häviää yleensä käytön jatkueesa, jos niitä tulee.
Terveisin 58-vuotias. - Huomaa tämä
Sehän on niin, että mitä nuorempana finan käytön aloittaa niin sitä paremmin hiukset kasvavat takaisin.
Eli nuoret, ottakaa tämä huomioon. - dsdadsa
Ihan hyviä tuloksia olet saanut, onnittelut
- Ei pelitä
Niin, ehkä parikymppisellä kun muutenkin hormonitoiminta kuin nuorella miehellä ylipäätään, tuloksia saadaan alta puolenkin vuoden. Tosin asiantuntijat sanovat hiusten kasvusyklin oleven useita kuukausia lepotilassa eli ne, missä on ollut kaljua ei todellakaan kasva tuosta vaan parissa kuukaudessa, vaikka seisoisit päälläsi. Mutta hvä jos toimii.
Kannattaa oikeasti miettiä, haluaako tulla androgyyniksi kimittäjäksi manboobseineen, mikä on takulla nolompaa kuin sentin alemmas laskeva hiusraja. Itsellä on vielä vuoden finakuurin jälkee sperma ihan vettä, erektio hyvin heikko ja ajoittainen, selällään ei nouse vatkaamallakaan. Siemensyöksy tulee niin heikolla paineella ja orgasmi ei meinaa millään loppua, kiveksiä aristaa harva se päivä, joten en ikinä olisi aloittanut, jos olisin tiennyt, miten surkeat näennäistulokset oli luvassa.
Mies 45v, Oulu- Finamies
Kauanko käytit ja milloin oireet alkoivat?
Voi tietty olla, että kuvittelet nuo kaikki. 2 % finan käyttäjistä saa joitain oireita. 98% elää oireitta. Montaa myös nuo sivarit eivät haittaa, kunhan hiukset pysyy päässä.
Noita mielikuvitusoireita ovat alkaneet monet saamaan tässä viime vuosina, kun netti"lääkärärit" ovat peloitelleet.
Toivottavasti saat asiat kuntoon.
- Orkku-ooli
Huono säkä sulla,otan osaa.
Puolivakavissaan:
Ainoa hyvä puoli näyttäis olevan"orgasmi ei meinaa millään loppua" - Apu urologilta
Erektioon saa jokaiselta urologilta avun.
Viagran halpa rinnakkkaislääke:
http://www.yliopistonapteekki.fi/fi/apteekkipalvelut/tuotteet/pages/product.aspx?pagetype=1&catalog=yasalescatalog&productid=437083(yabasecatalog)
Neljäsosa tabulla toimii. - lloi9
Finamies,
"2 % finan käyttäjistä saa joitain oireita"
Mistähän sinä tuon lukeman vedit?
kun Merck itse myöntää 5.9% todetut fyysiset sivuvaikutukset,
mutta puolueettomien asiantuntijoiden mukaan n. 10-13%
saa jonkinasteisia joista puolet vakavia sivuvaikutuksia..
Eikä siemennesteen kootumusta oikein voi psyykkeen muutoksella
voi selittää. - dsdas
No kyllä saa olla uskomattoman naiivi jos luulettä että vain 2% saa haittavaikutuksia kun lähdetään blokkaamaan DHT elimistöstä.
- Herätys
Eiköhän lähes kaikki näistäkin erektio-ongelmista johdu täysin pään sisäisistä jutuista eikä mitenkään lääkkeestä. Lääkärikin joka kuurin määräsi sanoi että kyllä, tutkimusten mukaan 2% finan käyttäjistä saa erektio-ongelmia, mutta mikäpä mahtaakaan olla erektio-ongelmaisten osuus koko väestöstä? Kyllä, 2%.
- laputsilmil
Haha, no ei todellakaan johdu pään sisäsistä jutuista mutta kommenteille kuten tuo on lääkärien helppo pestä kätensä. Mut sä voit uskoo mitä haluut
- sadasdasdasdads
Onko riippumattomat tutkimukset merckin? Vastaus ei ole.
- homosexual dht
Homojen hommaa, ei muuta ku pää sileeksi.
- tsingis khaan
homosexual dht kirjoitti:
Homojen hommaa, ei muuta ku pää sileeksi.
ei ole tarvetta.
- Ultra Bra
Niin missä tossa oli niitä tuloksia havaittavissa ?
Onko rintaliivit jo katsottu valmiiksi ku finaa käytät ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1171897Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1181786Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101771Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561446Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341385Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4881026Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50966Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237913Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115911Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347869