Antola ajaa - Lipponen viekastelee

Lipponen on jo lähettänyt Antolan asialle, mutta itse viekastelee vielä http://www.jippii.fi/uutiset/pda/?133503
290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lipponen hakee mainosaikaa. Ihan perinteistä demaripopulismia siis. Samallahan voi kuulostella, onko kannatusta vai ei.

Tuskin Lipponen asettuu ehdolle, sillä esim. Olli Rehn (kesk.) on selkeästi häntä pätevämpi. Oppositiosta Lipposta pätevämpänä voidaan suoralta kädeltä mainita ainakin Sauli Niinistö. Hallituspuolueiden ehdokkaista taas Astrid Thors (r.) on (Lipposenkin mielestä) sopivin, sillä hänhän on Lipposen kannattama naiskomissaariehdokas. Vai kääntyykö Lipposen takki tässäkin asiassa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


J P kirjoitti:

Lipponen on jo lähettänyt Antolan asialle, mutta itse viekastelee vielä http://www.jippii.fi/uutiset/pda/?133503

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu