Pitäisi muuttaa mikkelistä jyväskylään.Noita muuttofirmoja on jonkun verran mikkelissä...onko antaa vinkkiä mi(t)kä olisi halvimmasta päästä?
Tässä on muutama firma mitä löysin googlettamalla,mitä suosittelisitte näistä?:
AT Kuljetus Luntinen Ari
Riistakatu 9, 50100 Mikkeli
Autoilija Hänninen Pekka
Selännekatu 20, 50100 Mikkeli
Autoilija Lattunen Matti Tmi
Puropirtintie 2, PL 97, 50101 Mikkeli
Kuljetus Maaranen M Ky
Luhtikuja 2 E 24, 50100 Mikkeli
Kuljetus Pekonen Juha
PL 131 50101 Mikkeli
Mikkelin Muutto ja Kuljetus Paalanen Markku Ky
Porrassalmenkatu 13, 50100 Mikkeli
Muhonen Pauli Tmi
Dunckerinkatu 33, 50170 Mikkeli
Veljekset Rahikainen Oy
Vanhamäentie 30
50600 MIKKELI
P & P Kuljetus
Nousiantie 11
50600 MIKKELI
Kuljetusliike Krivetz Ky
Neulastie 1
50600 Mikkeli
Kiiliäinen Marko Tmi
Sannastinlaakso 3 B 15
50150 MIKKELI
M.Lehkonen Ky
Sikumu Oy
Miikkelin muuttofirmoista kysymys...
15+4
5
1029
Vastaukset
- muuttaja
Vuokraa paku ja värvää palomiehet kantoavuksi. Niillä on vakuutukset noita hommia varten eikä ole kauhian kallista.
- nääainakii
Muhonen on hyvä ja sitte on Olavi Sundwall.
- muuttaja
Veljet rahikaiset hoiti muuttoni mukavasti ja kohtuukuluin.
- mievaa1
Antinauto otavasta hoitaa myös pakulla ja k autolla muuttoja
- muutmuut
Ehdottomasti Kuljetusliike Krivetz Ky
Neulastie 1
50600 Mikkeli!
Itse olen käyttänyt kyseistä firmaa kahdesti ja naapuri kuukausi sitten muutti heidän avulla.
Todella hyvä palvelu, ei kallis ja monen kokoisia autoja sekä NOPEA!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1171869Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101768Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1141766Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561439Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341383Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4861016Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50962Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115908Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237902Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347864