NIINISTÖ RAHOITTAA VIHDEITTEN KANSSA ITÄMEREN

venäjän paskaputki

Jo on aikoohin eletty venäjä taas tahallaan sotkenut itämeren,ja suomi taas putsaa,tähän asti on syytetty maataloutta mutta onneksi nämä suomen urhot viimeinki löysi syyllisen mitä muut on tienny jo kauan. pääpiru on itänaapuri.jokohan vihdeätkin hoksaa mistä paska tuloo.

6

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eikä siinä kaikki

      Paskaputken lisäksi Niinistö ja Haavisto ajavat Suomea Natoon. Heti menisi tuplat lisää rahaa ja sotilaita Afganistaniin ja sotilaista tuplat tulisi takaisin sinkkiarkussa. Rahat menisi Natolle. Sitten rahat Iranin sotaan 10 miljardia vähintään, sotavalmistelut Venäjää ja Kiinaa vastaan että kiva kiva, riittäisikö 40-50 miljardia.

    • Koroljov

      Aina kun Venäjä ja Saksa ovat samalla puolella, kannattaa Suomenkin olla niiden puolella, ettei käy niin kuin syksyllä 1939 tai niin kuin Puolalle saattaa jälleen tulevaisuudessä käydä.

      • Olemme pohjoismaa

        Saksa ja venäjä ovat nyt tiukasti kauppasuhteissa keskenään,mutta kumpi siitä loppujen lopuksi hyötyy.Väitetään molempien hyötyvän,mutta lopulta kyllä tulemme huomaamaan Saksan olevan suurempi hyötyjä kuin pelkkiä raaka-aineita länteen myyvä venäjä.Teknologia on aivan toista tasoa Saksassa kuin venäjällä,missä panostetaan vain aseisiin ja aseisiin.Teoreettisesti venäjällä on tietotaitoa,muttei kykyä tehdä siitä myytäviä huipputuotteita maailmalle.Venäjä on siis kehitysmaa tältä osin.Tämä johtuu tietenkin perinteistä ja systeemistä mikä tappoi kaiken järkevän toiminnan n-liiton aikana.Ihmiset ovat kulttuurisesti niin toiselta planeetalta kuin me täällä lännessä,siis emme voi ymmärtää kuinka tuo nykysysteemikään voi oikein toimia.Korruptio vaivaa,eikä sitä voida kitkeä hallinnollisilla päätöksillä.Heidän olisikin muutettava ajattelutapaansa radikaalisti mikäli mielivät tulla aidosti demokraattiseksi kansalaisyhteiskunnaksi ja moderniksi teollisuusvaltioksi.Ei riitä jos muutamassa suuressa kaupungissa on ostettut kulissit lännestä jos ihmisten ajatusmaailma on kuin isä aurinkoisella.


    • kasvua lisää?

      Eihän sitä p…aa siltä yhdestä tehtaasta voi kovin paljon tulla, korkeintaan saman verran kuin Suomesta — kai?.

      Vanha sananlasku sanoo muistaakseni, että ”p…assa kasvaa hyvin jos vaan saa oltua”

    • hymy

      Vihreät hoitaa homman....Hymyllä.

    • Purorajalla

      Jos Venäjän puro tuottaa fosforia enemmän kuin Porvoon joki, niin ihmetellä täytyy laskutapoja. Vastaavia puroja järviimme valuu tuhansia, joista näytetietoja.

      Siilinjärven kaivos-vuoren laskeumista ei kuulu halaistua sanaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      1964
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      131
      1874
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1794
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      256
      1465
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1392
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      516
      1076
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      972
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      916
    9. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      882
    Aihe